חיזבאללה: לא נתקוף את ישראל אם ארה"ב תפעל בסוריה

מוחמד רעד, חבר פרלמנט מטעם הארגון השיעי, מסר לנשיא לבנון כי חיזבאללה לא יפתח באש לעבר ישראל בתגובה למתקפה אמריקנית בסוריה. הוא הבהיר כי הארגון יגיב רק אם ישראל תפעל בלבנון

לא יגיב לעבר ישראל

בצל האיומים הנשמעים בימים האחרונים על ישראל במידה שארה"ב תפעל בסוריה, מסר מרגיע מגיע דווקא מכיוון החיזבאללה: חבר פרלמנט בלבנון, מטעם הארגון השיעי, אמר לנשיא לבנון כי חיזבאללה לא יפעל נגד ישראל במקרה של תקיפה בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקור לבנוני מדווח כי מוחמד רעד, חבר פרלמנט מטעם חיזבאללה, מסר לנשיא לבנון מישל סולימאן כי ארגונו לא יפתח באש לעבר ישראל אם סוריה תותקף על ידי ארה"ב. לפי הדיווח, רעד אמר לנשיא כי "רק הממשל המרכזי בלבנון אחראי להחלטות של שלום ומלחמה".

מדובר בוויכוח שמתנהל בלבנון כבר תקופה ארוכה - הנשיא סולימאן, ששימש בעבר כרמטכ"ל, טוען כי רק השלטון המרכזי יכול לעסוק בענייני שלום ומלחמה, ולא מזכ"ל חיזבאללה נסראללה. רעד, שמשמש בתור הקומיסר לענייני חוץ בחיזבאללה, נשלח כדי למסור את המסר המפוייס לנשיא לבנון. עם זאת, המסר כלל הסתייגות אחת - חיזבאללה יגיב אם ישראל תפעל בלבנון.

הרמטכ"ל האירני: ישראל תבער אם סוריה תותקף 

חיזבאללה ממשיך להימנע מאיומים ולנקוט במשמעת ברזל בנושא, וככל הנראה אף קשור להדלפת המסר המרגיע לתקשורת. ההצהרות מטעם חיזבאללה סותרות את האמירות החריפות של הרמטכ"ל האירני, שאמר מוקדם יותר היום כי תקיפה אמריקנית בסוריה תגרום לישראל לבעור. 

הרמטכ"ל האירני, חסן פיירוז אבאדי, אמר לסוכנות הידיעות האירנית "פארס" כי תקיפה של צבא ארצות הברית בשטח סוריה תביא לבעיות גדולות במדינות אחרות כמו ישראל ובנות ברית נוספות של וושינגטון באזור.

הוא הוסיף כי ישראל, שכבר מפעילה לטענתו לחצים על וושינגטון לתקוף נגד ממשל אסד, עלולה להיפגע מפעולות התגמול שיבוצעו בתגובה למתקפה האמריקנית.

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

דיווח: אסד ובכירי משטרו מסתתרים בבונקר תת-קרקעי

המורדים: "ננצל את התקיפה האמריקנית"

פוטין: "אסד השתמש בנשק כימי? שטות גמורה"

אסד הבן: "כל כך רוצה שארצות הברית תתקוף כבר"

סוריה: "מצפים למתקפה בכל רגע"

ספינה אמריקנית שישית הגיעה לאזור

אובמה מהסס: "לא החלטתי אם לתקוף בסוריה" 

הערכה: פעולה בסוריה תוך 48 שעות

בדרך לתקיפה: "ההיסטוריה תבחן אותנו"

האו"ם: ייקח זמן לנתח את הראיות

"אחיו של אסד הורה על התקיפה"

"ארה"ב מוכנה לתקוף לבד"

בריטניה: לתקוף רק בהסכמה רחבה

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

בכיר בצבא סוריה: 'אם דמשק תיפגע - תל אביב תיפגע"

נתניהו על סוריה: "אם נזהה ניסיון לפגוע בנו, נגיב בעוצמה"

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ערוכים לתקיפה מיידית בסוריה"