דיווח: אסד ובכירי משטרו מסתתרים בבונקר תת-קרקעי

עיתון לבנוני המקורב להנהגה הסורית מדווח כי הנשיא נמצא יחד עם בכירים נוספים במשטר בבונקר באזור לא ידוע ומנהל משם את חדר המבצעים שנפתח לקראת מתקפה אמריקנית. על פי הדיווח, אשתו אסמה וילדיהם הועברו למקום מבטחים

ירד לבונקר? אסד, ארכיון (חדשות 2)

העיתון הלבנוני אלדיאר, המקורב להנהגה הסורית בדמשק, מדווח היום (שבת) כי נשיא סוריה אסד נמצא כעת בבונקר תת קרקעי, באזור לא ידוע, ועמו שוהה צוות העבודה שלו ובכירים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהבונקר מנהל אסד את חדר המבצעים שנפתח לקראת המתקפה האמריקנית האפשרית. כמו כן, דווח כי רעייתו של הנשיא, אסמה אסד, הועברה עם ילדיה למקום מבטחים. יתר בכירי המשטר העבירו אף הם את בני משפחותיהם למקלטים.

בתוך כך, אמר היום ראש ממשלת סוריה ואיל חלקי כי ארצו התרגלה לעמוד במצב של התמודדות עם כל הקשיים, להדוף אותם ולהתגבר עליהם. "בזכות הרצון החזק שלנו, הלכידות של כל מרכיבי המולדת, המורל הגבוה, הנחישות להחזיק מעמד ולנצח, נשבש כל ניסיון של אויבינו לזרוע חורבן".

הוא הדגיש כי צבא סוריה נמצא בכוננות הגבוהה ביותר כדי להתמודד עם כל תרחיש.

מוקדם יותר ציטטה סוכנות הידיעות הצרפתית גורם ביטחוני בכיר בסוריה שאמר כי ארצו "מצפה למתקפה אמריקנית בכל רגע". לדבריו, השלטונות והצבא במדינה מתכוננים לאפשרות של מתקפה אמריקנית בשטחם ומוכנים להגיב עליה.