בנו של נשיא סוריה בפייסבוק: "כל כך רוצה שארה"ב תתקוף כבר"

בסטטוס מתגרה ומתסיס שכתב ככל הנראה חאפז אסד, בנו של נשיא סוריה, הוא קורא לאמריקנים לתקוף כבר בארצו - רק כדי שיוכלו לטעום את טעמה של התבוסה. "לארה"ב יש רק חיילים פחדנים", כתב. "אני רוצה שהם יעשו את הטעות הגדולה הזאת"

הסטטוס של אסד הבן. "רוצה שיתקפו" (צילום מסך, אתר ה"גרדיאן")

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמנם עדיין לא החליט אם לתקוף בסוריה או מתי, אבל יש מי שכבר מחכה בכיליון עיניים לתקיפה המדוברת - ומדובר בלא אחר מאשר חאפז אסד, בנו הצעיר של נשיא סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים ברשתות התקשורת הזרות, הבן הקרוי על שמו של סבו המנוח, נשיא סוריה לשעבר חאפז אל-אסד, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סטטוס מתגרה בכוחות האמריקניים שאמורים לתקוף את סוריה.

"אני כל כך רוצה שארה"ב כבר תתקוף בסוריה", כתב לכאורה בנו של אסד. "אני רוצה שהמתקפה תצא כבר לדרך רק כדי שהאמריקנים יראו איזה טעות גדולה הם עשו. לאף אחד אין חיילים כמו שיש לצבא הסורי", המשיך בנו של הנשיא הסורי.

"לארה"ב אין באמת חיילים, אלא כמה פחדנים עם טכנולוגיה חדישה שמכנים את עצמם 'משחררים'. שיתקפו - רק כדי שיעשו טעות גדולה ויתחילו במשהו שלא יידעו איך ומתי יהיה לו סוף", חתם חאפז הצעיר.

האם בנו של אסד באמת פרסם את הסטטוס המתגרה?

ציוצי מלחמה. אסד ואובמה (חדשות 2)
עם זאת, אמינותו של הפרופיל והסטטוס המדובר שפורסם מטעמו מוטלים בספק: ב"ניו יורק טיימס" סבורים כי ייתכן ובאמת מדובר בבנו האמיתי של אסד, כיוון שסטטוסים ושיתופים שפורסמו על הקיר של חאפז הצעיר זכו לתגובות ו"לייקים" מקרובי משפחה של אסד ובכירים במשטר.

ב"גרדיאן" הבריטי היו יותר ספקנים: זאת מכיוון שבפרטי הפרופיל של אסד הצעיר מופיע שהוא בוגר אוניברסיטת "אוקספורד" ואף זכה לשחק בקבוצת הכדורגל של ברצלונה - מה שכמובן אינו אמיתי. כך או כך - זוהי עוד הוכחה לכך שהמלחמות שמתנהלות בעולם המודרני והלוחמה הפסיכולוגית המתלווה להן ואף מלבה אותן, הן כבר מזמן נחלת הרשתות החברתיות.