דיווח: אירן תקרא לסוריה לפגוע בישראל

עיתון לבנוני מדווח כי משלחת מהרפובליקה האסלאמית תבקר בימים הקרובים בבירה הסורית ותדרבן את ההנהגה שם לתקוף את ישראל בתגובה על מתקפה אמריקנית בשטח המדינה, אם עם זאת, יאמרו לאסד: "הבחירה בידך"

משלחת תבקר בדמשק. רוחאני (AP)

עיתון א-ספיר הלבנוני מדווח כי משלחת אירנית אמורה לבקר בימים הקרובים בדמשק כדי להעביר לסורים מסר הזדהות מההנהגה האירנית, ולפיו "התגובה למתקפה על סוריה צריכה להיות נגד ישראל - אולם ההחלטה בידיכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום (ה') דווח כי ארגון חיזבאללה מעלה כוננות ופורש כוחות בדרום לבנון. יצוין, כי החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם, שניתנה באוגוסט 2006 - אוסרת על הארגון השיעי להימצא בשטח דרום המדינה. כוננות גבוהה הוכרזה גם באזור הדאחייה, מעוז חיזבאללה בביירות.

על פי הדיווח, מסרו מקורות בארגון לסוכנות הידיעות כי הנהגת הארגון מקיימת דיונים בדרגים מקומיים, אזוריים ובינלאומיים לגבי תוצאות אפשריות של תקיפה שכזו. כמו כן, צוין כי כל דרכי ההתמודדות של הארגון בעת תקיפה פוטנציאלית נלקחות בחשבון. 

גם הקואליציה ממשיכה לצבור כוחות במזרח התיכון לקראת תקיפה: סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה הערב כי חיל הים האמריקני שלח משחתת חמישית לים התיכון.