דיווח: חיזבאללה מזיז כוחות לדרום לבנון

עוד סימן למתח לקראת תקיפה: סוכנות ידיעות לבנונית מדווחת כי חיזבאללה העלה כוננות והחל להעביר כוחות לדרום לבנון. הנהגת הארגון מקיימת דיונים על האפשרויות השונות לפעולה לקראת תקיפה

בעוד שהנשיא אובמה ממשיך בנסיונותיו לגבש קואליציה שתתמוך בתקיפה בסוריה, ובבריטניה ובצרפת מנשבת ביממה האחרונה רוח חדשה ופחות לוחמנית כלפי המדינה - דיווחה אחר הצהריים (ה') סוכנות ידיעות לבנונית כי חיזבאללה העלה כוננות והחל לפרוס את כוחותיו בדרום לבנון. יצוין, כי החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם, שניתנה באוגוסט 2006 - אוסרת על הארגון השיעי להימצא בשטח דרום המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, מסרו מקורות בארגון לסוכנות הידיעות כי הנהגת הארגון מקיימת דיונים בדרגים מקומיים, אזוריים ובינלאומיים לגבי תוצאות אפשריות של תקיפה שכזו. כמו כן, צוין כי כל דרכי ההתמודדות של הארגון בעת תקיפה פוטנציאלית נלקחות בחשבון. 

גם הקואליציה ממשיכה לצבור כוחות במזרח התיכון לקראת תקיפה. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה הערב כי חיל הים האמריקני שלח משחתת חמישית לים התיכון. סימן נוסף שעשוי להצביע על מועד אפשרי לתקיפה בסוריה הוא דיווח לא מאומת לפיו פקחי האו"ם יעזבו את סוריה כבר מחר, מוקדם מהמתוכנן. 

רוח פחות לוחמנית. קמרון (רויטרס)

אתמול אישר הקבינט המדיני-ביטחוני גיוס מילואים מצומצם. על רקע הכוננות בצפון, צפוי צה"ל לגייס חיילי מילואים מפיקוד העורף וחילות המודיעין והאוויר.  יחד עם זאת, ההערכה היא שהסיכוי לירי מסוריה לעבר ישראל - נמוך. לנוכח המתיחות, השלים איגוד ערים להגנת הסביבה באזור מפרץ חיפה סדרת צעדי היערכות לשעת חירום.

אושרה הרחבת פריסת ההגנה האקטיבית

"צה"ל קיבל אישור מהדרג המדיני לגיוס מילואים", אמר קצין בכיר בצה"ל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בפועל מדובר כעת על גיוס בצווים חריגים של מאות בודדות בלבד של חיילים למערכים חיוניים - חיל האוויר, אגף המודיעין ופיקוד העורף". הקצין הדגיש כי הכוננות בצה"ל מוגדרת "שגרה" וכי אין "עוצר יציאות". הוא הוסיף כי בפיקוד העורף אין שום שינוי בהנחיות וכי "צה"ל ערוך לכל התרחישים ונוקט בצעדים בהתאם".