אסד: "זוהי מערכה היסטורית ונצא ממנה מנצחים"

עיתון לבנוני המקורב למשטר אסד מצטט את הנשיא בשיחה סגורה עם קציניו שבה הוא מנסה לעודד את רוחם. "אנו מצפים לרגע שבו האויב האמיתי שלנו יחשוף את פרצופו ויתערב", אומר אסד. "אני יודע שהשלמתם את ההכנות לבלום כל תוקפנות ולשמור על המולדת"

בשאר בדרכו של סדאם? נשיא סוריה נערך לעימות. בשיחה סגורה עם קציניו אמר: "אנו מצפים לרגע שבו האויב האמיתי שלנו יחשוף את פרצופו ויתערב. זוהי מערכה היסטורית ונצא ממנה מנצחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון הלבנוני אל-אח'באר, המקורב למשטר בדמשק, מציג הבוקר (ה') תמונת מצב עדכנית על ההכנות למתקפה בדמשק, ועל האווירה בצמרת השלטון הסורי בשעות האחרונות. "דמשק ערוכה כמו חדר מצב", מספר כתב העיתון, שמדווח כי שיחות הטלפון והמגעים דרך ערוצי התקשורת הישירים בין סוריה לבעלות בריתה אינם פוסקים לרגע.

בפגישה האחרונה עם קציניו (הכתב לא מציין מתי בדיוק התקיימה והיכן- י.ש.), אמר הנשיא אסד: "מאז ראשית המשבר (מלחמת האזרחים- י.ש.) אתם יודעים היטב שאנו מחכים לרגע שבו אויבנו האמיתי יחשוף את פרצופו ויתערב בסוריה".

בדרכו? סדאם חוסיין (חדשות 2)

נשיא סוריה מנסה לעודד את נאמניו ואומר: "אני יודע שהמוראל שלכם גבוה ושהשלמתם את ההכנות לבלום כל תוקפנות ולשמור על המולדת. בקשתי אליכם היא להעביר את המוראל הגבוה הזה לכפופים לכם ולאזרחי סוריה. זהו עימות היסטורי ואנו נצא ממנו מנצחים".

דברים ברוח דומה מאוד נאמרו בנאומיו האחרונים של הרודן העיראקי, סדאם חוסיין, טרם המתקפה האמריקנית על משטרו לפני יותר מעשור.

לקראת תקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

מאות ממתינים בתור לערכות מגן

אובמה: "טרם החלטתי לגבי תקיפה"

בריטניה מעכבת התקיפה: "רוצים הוכחות"

אנשי ממשל אובמה יעדכנו את הקונגרס על סוריה

הקבינט אישר גיוס מילואים מצומצם

חמנאי מזהיר את ארה"ב : "תקיפה בסוריה תמיט אסון על האזור"

השאלה היומית: כיצד לנהוג בעת נפילת טיל כימי?