ראש ממשלת סוריה: "נפתיע את מי שיתקוף אותנו"

על רקע תקיפה אמריקנית אפשרית בשטחו, ממשיך משטרו של אסד לשגר איומים לעבר המערב. "נפתיע בדיוק כמו שהפתענו את ישראל במלחמת יום הכיפורים", אמר ראש הממשלה אל-חלקי

לקראת תקיפה אמריקנית אפשרית בשטחה - סוריה ממשיכה לשגר איומים לעבר המערב: ראש הממשלה ואיל נאדר אל-חלקי, אמר היום (ד') כי ארצו "תפתיע את מי שיתקוף אותה - בדיוק כמו שהפתיעה את ישראל במלחמת יום הכיפורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש ציטטה סוכנות הידיעות האירנית "פארס" קצין בכיר בצבא הסורי, שאמר: "אם דמשק תותקף - תל אביב תיפגע". בניגוד להצהרתו הלוחמנית, הגורמים הסורים הרשמיים דווקא מקפידים שלא להתבטא בנוגע לישראל. גם שר החוץ הסורי שכינס אתמול מסיבת עיתונאים נזהר מלתת הצהרה שכזאת.

ממשיך לאיים. אל-חלקי (רויטרס)

הקצין הסורי הבכיר הדגיש כי תקיפה בדמשק תעניק לסוריה יד חופשית לתקוף את ישראל ואמר כי "צבא סוריה נמצא במוכנות מלאה כדי להתמודד עם כל התרחישים והאיומים האפשריים". הוא איים כי אם תתבצע תקיפה, "ישראל תבער באש המלחמה וגם מדינות שכנות ייכנסו לעימות".

הקצין הבכיר, שביקש להישאר בעילום שם, שלח גם מסר לארה"ב ולבנות בריתה ואמר כי סוריה הכינה עצמה במשך שלוש שנים לעימות, בהתאם לכל התרחישים האפשריים: "תהיה זו טעות וטיפשות לחשוב שסוריה תקרוס עם נפילתם של ארבעה טילים ופגזים עליה".

בתוך כך, אמר פרשן סורי בכיר כי "ישנו הסכם כמעט סגור שלפיו אם תהיה התקפה שכזו על סוריה - היא תהיה מוגבלת ותופנה נגד מרכזים צבאיים מסוימים במטרה לצמצם את יכולתו של המשטר ולהגביל את יכולותיו הצבאיות". הוא הוסיף, כי הוא מאמין שתהיה גם פגיעה במחסנים ובסיסי ציוד, "שהאמריקנים ומי שלצידם מניחים שיש בהם נשק המפר את האיזון מול ישראל".