חבר פרלמנט אירני מאיים: "ישראל תהיה הקורבן הראשון של מתקפה"

בצל אזהרות המערב מפני תקיפה בסוריה, מזהיר חבר פרלמנט אירני את ארה"ב כי פגיעה בריבונות המשטר בדמשק תביא לתגובה בידידתה הקרובה ביותר באזור. "המשטר הציוני יהיה הקורבן הראשון לתקיפה בסוריה", הדגיש

ישראל תעמוד במוקד? ארכיון (רויטרס)

על רקע גיבוש קואליציה בינלאומית לפעולה נגד המשטר בדמשק, משגר חבר פרלמנט אירני מסר למדינות המערב שלפיו אם ארה"ב תוביל מתקפה בסוריה, ישראל תהיה הקורבן הראשון של המלחמה שתפרוץ באזור - כך מדווחת סוכנות הידיעות "פארס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם אירוע כזה יתרחש, וזה נראה בלתי אפשרי, המשטר הציוני יהיה הקורבן הראשון של מתקפה צבאית נגד סוריה", טען חוסיין שייח-הוליסלאם, בכיר בוועדת החוץ האירנית.

למרות שהדגיש כי אינו מאמין שמתקפה כזאת תצא כלל לפועל, טען חבר הפרלמנט כי לצבא הסורי יכולות מתקדמות להגיב לכל התערבות צבאית בשטחה, וכי "הפגיעה תהיה במקומות חשובים מאוד לביטחון הלאומי האמריקני", כך כלשונו.

חבר פרלמנט אירני נוסף אמר לסוכנות הידיעות האירנית כי אם וושינגטון תחליט לפעול, מוסקבה תתייצב לצידו של בן בריתה - אסד. "ארה"ב, כמו מדינות אחרות במערב מתופפים על תופי המלחמה, אבל הם צריכים לדעת שזה לא משחק לטובתם", טען הבכיר האירני.

הפקחים יצאו לבדיקה מכרעת באתר התקיפה הכימית

הפקחים בדר לזירת המתקפה (רויטרס)
במקביל, דיווחה הבוקר סוכנות הידיעות רויטרס כי משלחת הפקחים של האו"ם עשתה את דרכה לאזור שהותקף לכאורה בנשק כימי, לבדיקה מכרעת שעשויה לקבוע אם מדינות המערב ינקטו בפעולה צבאית.

עם יציאת הפקחים לאזור המתקפה, דיווחו בסוריה על ירי שתי פצצות מרגמה לאזור המלון בו הם שוהים בדמשק. סוכנות הידיעות הממלכתית של סוריה האשימה את המורדים בירי, ודיווחה כי שלושה בני אדם נפצעו מפגיעת הפצמ"רים.

במקביל, אמר היום שר החוץ הבריטי וויליאם הייג כי ארצו צפויה להצטרף לפעולה עתידית נגד המשטר הסורי גם ללא הסכמה חד משמעית באו"ם. "האם ניתן לפעול נגד נשק כימי גם בלי אחדות מלאה של מועצת הביטחון של האו"ם? אני טוען שכן, אחרת לא ניתן יהיה להגיב לפשעים אלו".

גם טורקיה מצהירה שתצטרף לכל קואליציה בינלאומית נגד סוריה, אם החלטה חד משמעית לא תתקבל באו"ם. "אם החלטה כזאת לא תתקבל במועצת הביטחון של האו"ם, אלטרנטיבות אחרות עשויות לעלות", אמר שר החוץ הטורקי דבוטולו. "כעת לפחות 36-37 מדינות דנות באפשרויות הפעולה. אם קואליציה תתגבש, טורקיה תמצא בה את מקומה".