נתניהו על סוריה: "להפסיק הזוועות"

בפתח פגישתו עם שר החוץ הצרפתי לורן פביוס, אמר ראש הממשלה נתניהו כי "מה שמתחולל שם הוא פשע שמבצע השלטון הסורי בעם שלו". הוא הוסיף, כי הדבר "מחריד, וזוועות אלו חייבות להיפסק". שר הביטחון יעלון: "בסוריה נעשה שימוש בנשק בלתי קונבנציונאלי"

גובר הלחץ לפעולה אמריקנית נגד ממשל אסד (לע"מ)

ברחבי העולם המערבי גוברים הקולות הקוראים לפעולה צבאית נגד משטר אסד וגם האיתותים שתקיפה כזו בדרך. הערב (א') הצטרף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו לדברים, כשבפתח פגישתו עם שר החוץ הצרפתי לורן פביוס, אמר כי "האירועים בסוריה טראגיים. מה שמתחולל שם הוא פשע שמבצע השלטון הסורי בעם שלו. זה מחריד וזוועות אלו חייבות להיפסק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עליי לומר שמשטרו של אסד אינו פועל לבד. אירן, והזרוע הביצועית שלה, חיזבאללה, נמצאות שם על הקרקע ומשחקות תפקיד מרכזי בסיוע לסוריה", הדגיש ראש הממשלה בפני השר הצרפתי. "למעשה, משטרו של אסד הפך ללקוח של אירן וסוריה הפכה למעבדת הניסויים של אירן - וכל העולם מביט עליהם".

לדברי נתניהו, אירן מבקשת לבחון את התגובה לשימוש בנשק בלתי-קונבנציונאלי, דבר שישפיע על פעילותיה שלה. "מה שאנו רואים בסוריה זה שלמשטרים קיצוניים אין הסתייגויות כלשהן בנוגע לשימוש בנשק הזה, אפילו נגד אזרחים תמימים, נגד בני עמם", אמר נתניהו שהוסיף כי "הדבר ממחיש פעם נוספת, שישראל  אינה יכולה לאפשר למשטרים המסוכנים ביותר להשיג את הנשק המסוכן ביותר בעולם. אסור שאירן תשיג נשק אטומי".

בדרך לתקיפה? אובמה (רויטרס)

"מה שמתחולל בסוריה ממחיש, פשוטו כמשמעו, את מה שיקרה אם אירן תשיג אפילו נשק מסוכן יותר", המשיך נתניהו. "אני חושב שהמצב בסוריה חושף גם אמת נוספת, והיא שהטלטלה שבה נמצא המזרח התיכון היא עמוקה מאוד ורחבת היקף. אנו רואים את האזור כולו, ממרוקו ועד אפגניסטן, בטלטלה, בזעזוע ובחוסר יציבות".

ראש הממשלה התייחס גם לחידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים, דבר שעמד במרכז ביקורו של השר הצרפתי ברמאללה. "אם יהיה לנו שלום עם הפלסטינים, הצנטריפוגות לא יפסיקו להסתובב באירן, הטלטלה לא תיפסק בסוריה, חוסר היציבות בצפון אפריקה לא יבוא לסיומו, ההתקפות נגד המערב לא יחדלו. אנו רוצים שלום למטרת שלום", הצהיר ראש הממשלה. "אנו שואפים לשלום כיוון שאנו רוצים שלום עם שכנינו הפלסטינים, כי אנו משתוקקים לחיות בשלום, וכל מי שחווה מלחמה, מכיר את ההשלכות של חיים ללא שלום".

מתיחות בסוריה - הסיקור המלא:

השאלה היומית: מה הן כל האופציות על השולחן של אובמה?

גורמי ביטחון: ישראל תדע מראש על תקיפה אמריקנית בסוריה

שר ההגנה האמריקני הייגל: "ארה"ב מוכנה לכל תרחיש בסוריה"

סוריה במסר למערב: "תקיפה לא תהיה טיול"

רופאים בסוריה: "אלפים טופלו מפגיעה בחומר כימי"

הבית הלבן: כשיתבררו העובדות בנוגע לסוריה - אובמה יקבל הכרעה

נשיא אירן רוחאני: נעשה שימוש בנשק כימי בסוריה

ארצות הברית שולחת משחתות לים התיכון

במערב מעריכים: אסד השתמש בגז

אובמה: "הדיווחים מסוריה מצביעים על אירוע גדול"

הילדה הסורית שהפכה לסמל זועקת: "הצילו אותי, אני חיה!"

סוריה: סרטונים שמופצים ברשת מתעדים את הזוועה

המורדים בסוריה: מאות הרוגים במתקפה כימית סמוך לדמשק