אחרי הקרבות: דאע"ש נסוג מקובאני

מכה למדינה האסלאמית: על פי ארגונים העוקבים אחר התקדמות הלחימה בסוריה, דאע"ש מתחיל לצאת מאזורים הסובבים את העיר הנמצאת במוקד הלחימה: "אין עוד התנגדות בקנה מידה גדול"

הכוחות הכורדים בקובאני (רויטרס)

לאחר ששלשום (שבת) הודו בתבוסתם, החלו לוחמי ארגון המדינה האסלאמית לסגת מאזורים סביב העיר הסורית קובאני. אנשי הארגון החלו בעזיבת העיר לאחר שהכוחות הכורדים הצליחו להשתלט על אזורים נוספים סמוך לאזורי הקרבות בגבול סוריה-טורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי מקורות בסוריה, כוחות דאע"ש נמצאים כעת במרחק של כעשרה קילומטרים מהעיר, לאחר שאתמול עוד היו במרחק של 4-5 קילומטרים. בשבוע שעבר הצליחו כוחות הכורדים בסיוע אווירי של הקואליציה הבינלאומית בראשות ארצות הברית להסיג את כוחות דאע"ש מגבול סוריה-טורקיה. על פי דיווח ברויטרס, ביומיים האחרונים הצליחו הכורדים לתפוס שליטה ב-13 כפרים באזור. 

אנשי המדינה האסלאמית הודו לפני כיומיים לראשונה כי הובסו בקרב המתמשך על קובאני. בווידאו שפורסם ביום שישי בסוכנות הידיעות "עמאק", נראים שני לוחמי דאע"ש כשהם אומרים כי תקיפות כוחות הקואליציה בהובלת ארצות הברית מהוות את הסיבה העיקרית לתבוסה. 

ארכיון (רויטרס)

לאחרונה הכריזו גורמים כורדים רשמיים כי העיר הכורדית שבגבול סוריה-טורקיה "טוהרה מאנשי 'המדינה האסלאמית'", שבעבר השתלטו על מחציתה.

כישלון ניסיון ההשתלטות על קובאני מהווה מכה קשה לאנשי "המדינה האסלאמית", שקיוו לניצחון מהיר וקל אך נחלו מפלה בדמות מצור תחת תקיפות מסיביות של כוחות הקואליציה והכורדים. בתוך כך, דווח כי בשלושת הימים האחרונים בוצעו בשטח עירק וסוריה 27 תקיפות אוויריות בהובלת ארצות הברית.