מצמרר: חידון לפני הוצאה להורג בסוריה

תיעוד מיוחד שהועלה לרשת חושף חטיפה והוצאה להורג של אנשי אסד על כביש בגדד-דמשק בידי אנשי השלוחה הסורית של אל קאעידה. אנשי הארגון ירו לעבר הנחטפים לאחר שלא ידעו את התשובות לשאלות בנוגע להלכה המוסלמית

על רקע הדיווחים על הקרבות הקשים בסוריה והשימוש בנשק כימי, גובר החשש ממעורבותו של ארגון אל קאעידה בלחימה מול משטרו של בשאר אסד. היום (א') נחשף תיעוד מצמרר של אנשי שלוחת הארגון בסוריה כשהם מוציאים להורג נהגי אספקה המשתייכים למשטר אסד - ללא רחמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון שהועלה לאתר הסרטונים יו-טיוב, נצפו אנשי ארגון "המדינה האסלאמית", המהווה שלוחה של ארגון אל קאעידה בעיראק ובסוריה עוצרים משאיות אספקה של המשטר הסורי, שנסעו בכביש ראשי במדינה כשהם מורידים מהן את הנהגים. בעת השתלטות על המשאיות, ניתן לראות כי על תעודת הזהות של אחד הנהגים נכתב כי הוא תושב טרטוס, אחד הריכוזים של בני העדה העלאווית בסוריה.

הצתת המשאית (יו-טיוב)

לאחר תשאול קצר "הציעו" אנשי אל-קאעידה לנהגים לקבל חנינה ממוות, אם יענו נכונה על שאלות הנוגעות למצוות האסלאם. "כמה פעמים יש לכרוע על הקרקע בשעת התפילה?", שאלו אותם החוטפים "שלוש, ארבע או חמש?". הנהגים, שכפי הנראה אינם מכירים את ההלכה, לא השיבו נכונה והחלו להתחנן על נפשם - אך לשווא.

החשש: אל קאעידה יתחזק בסוריה

כעבור דקות ספורות, כך נראה בסרטון, נורו הנהגים בזה אחר זה וגופותיהם הושלכו בצד הדרך. לאחר מכן אנשי אל קאעידה השתלטו על משאית האספקה שממנה נחטפו הנהגים והציתו אותה.

הקטע שפורסם ממחיש את מידת האכזריות והקיצוניות הדתית שבהן פועלים ארגוני טרור מבית היוצר של אל-קאעידה, שבימים אלה חותרים להפוך את סוריה למאחז של איסלאם קיצוני. נפילת המשטר הנוכחי והתעצמות ארגוני טרור אלה במקומו, עלולות רק להקצין את מלחמת האזרחים במדינה, ובפרט ואת הסכנות הנשקפות לבני קבוצות מיעוט החיות בה.