הטלוויזיה הסורית: חיילים איתרו חומר כימי במנהרות המשמשות את המורדים

פחות משבוע לאחר הדיווח על מתקפה כימית נרחבת שביצעו כוחות הנאמנים לצבא אסד בפרבי דמשק, מדווחת הטלוויזיה הממלכתית במדינה כי חומרים כימיים נמצאו דווקא במנהרות המשמשות את המורדים. "חיילינו הגיבורים מצאו חומר כימי במנהרות הטרוריסטים. חלקם נחנקים מגז", נמסר

(רויטרס)

ניסיון להסיט את האש? הטלוויזיה הממלכתית בסוריה מדווחת כי חיילים בצבא אסד מצאו חומרים כימיים בתוך מנהרות המשמשות את המורדים בשכונת ג'ובר בדמשק, שם על פי החשד ביצעו כוחות הנאמנים לנשיא אסד מתקפה כימית מוקדם יותר השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חיילינו הגיבורים נכנסו לתוך המנהרות של הטרוריסטים בג'ובר ואיתרו שם חומרים כימיים", דיווחה רשת הטלוויזיה מפי מקור ביטחוני במדינה. "במספר מוקדים ישנם חיילים שנחנקים כתוצאה מהחשיפה לגז".

על פי הדיווח, אמבולנסים רבים התפרסו באזור הפרבר של דמשק, על מנת להעניק טיפול רפואי לחיילים שנפגעו. עוד נמסר כי יחידה של הצבא עורכת כעת הכנות במקום לקראת הסתערות על ג'ובר.

רמטכ"ל ארצות הברית ישוב למזרח התיכון

ישוב למזרח התיכון. מרטין דמפסי (AP)
בתוך כך דיווחה בשעות הצהריים סוכנות הידיעות הירדנית "פטרה" כי רמטכ"ל ארצות הברית מרטין דמפסי צפוי לשוב בימים הקרובים למזרח התיכון. דמפסי ייפגש בירדן עם מספר ראשי צבא של מדינות במערב ובמזרח התיכון, לדיון במתרחש בסוריה - כך מדווחות סוכנות הידיעות הירדנית "פטרה".

על פי הדיווח, מפיו של מקור ביטחוני ירדני רם דרג, בימים הקרובים צפויים להיפגש בעמאן הרמטכ"לים של מספר מדינות, בהן ארה"ב, בריטניה, צרפת, ירדן, טורקיה, ערב הסעודית, קטאר, איטליה וקנדה. ראשי הצבא ידונו במצב הביטחוני באזור ובהשלכות של מלחמת האזרחים בסוריה.

את הפגישה זימנו הגנרל הירדני משעל מוחמד אל-זבן והגנרל האמריקני לויד אוסטין, המפקד על הכוחות האמריקניים ב-20 מדינות במזרח התיכון ובמרכז אסיה. "הפגישה תהיה הזדמנות לבחון סוגיות משמעותיות בנוגע למצב הביטחוני באזור עקב המלחמה בסוריה".

בתוך כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי אנג'לה קיין, נציבת האו"ם למניעת הפצה של נשק להשמדה המונית נחתה הבוקר בדמשק. קיין צפויה להפעיל לחץ על המשטר הסורי, על מנת שיאפשר לפקחי האו"ם גישה לאתרים שעל פי החשד נפגעו בתקיפה הכימית.

מתקפה כימית בפרברי דמשק - הסיקור המלא:

רמטכ"ל ארה"ב ישוב למזרח התיכון

נשיא אירן רוחאני: נעשה שימוש בנשק כימי בסוריה

ארצות הברית שולחת משחתות לים התיכון

במערב מעריכים: אסד השתמש בגז

המורדים: נטלנו דגימות קרקע מאתר ההפגזה הכימית סמוך לדמשק

אובמה: "הדיווחים מסוריה מצביעים על אירוע גדול"

רוסיה: לחקור התקיפה הכימית בדמשק

הילדה הסורית שהפכה לסמל זועקת: "הצילו אותי, אני חיה!"

מועצת הביטחון בדיון חירום: "לבדוק אם נעשה שימוש בנשק כימי"

עדויות הזוועה מסוריה: "משפחות שלמות שרועות על הרצפה"

מומחים ישראלים: "התיעוד מצביע על תקיפה כימית"

סוריה: סרטונים שמופצים ברשת מתעדים את הזוועה

המורדים בסוריה: מאות הרוגים במתקפה כימית סמוך לדמשק