רגע הפיצוץ בלבנון נקלט במצלמות האבטחה במסגד

חיזבאללה מגנה בחריפות את הפיגוע הכפול בטריפולי, שגרם למותם של 42 בני אדם ולפציעתם של מאות. במקביל מפרסמים כלי תקשורת בלבנון תיעוד של רגע הפיצוץ כפי שנקלט במצלמות האבטחה של המסגדים. אף ארגון לא נטל עד כה אחריות

מצלמות האבטחה במסגדים בעיר טריפולי שבצפון לבנון תיעדו את רגע הפיצוץ שגרם למותם של 42 בני אדם לפחות ולפציעתם של כ-500 אחרים. בתמונות ששודרו ברשת הטלוויזיה הלבנונית LBC נראים המוני המתפללים כשהם נמלטים בבהלה מהמסגדים לאחר הפיגוע הכפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גינוי חריף. מזכ"ל חיזבאללה נסראללה (חדשות 2)

הפיצוץ בטריפולי, היום (רויטרס)

עשרות הרוגים. טריפולי, היום (רויטרס)

במקביל, ועל רקע האשמות כי חיזבאללה עומד מאחורי הפיגוע, ארגון הטרור מגנה הערב (ו') בחריפות את המתקפה: "מדובר במעשה נפשע שנועד לזרוע זרעי פלגנות בלבנון ולגרור את המדינה למלחמת אזרחים".

בהצהרה חריפה שפורסמה זמן קצר לאחר הפיגוע, הביע חיזבאללה "סולידריות ואחדות עם אחינו בעיר האהובה טריפולי". כוחות הביטחון במדינה מדווחים כי שני מטעני חבלה התפוצצו בשעות הצהריים מחוץ לשני מסגדים גדולים במרכז טריפולי שבצפון לבנון, בשעה שהמוני מתפללים עזבו את המסגדים לאחר תפילות יום השישי.

עד כה לא נטל עליו אף ארגון אחריות לפיגועים אך ההערכה היא כי מדובר במאבקים פנימיים על רקע המחלוקת במדינה סביב מלחמת האזרחים בסוריה ומעורבות חיזבאללה בלחימה. אחד המטענים התפוצץ מחוץ למסגד תאקווה - מקום התפילה של השייח' הסלפי סאלם ראפיי, הידוע בהתנגדותו לחיזבאללה. המטען השני התפוצץ כעבור חמש דקות ברובע מינא בעיר ויצר מכתש בסמוך למסגד נוסף.

מאות נפגעים. טריפולי (רויטרס)

הרס נרחב ברחובות. טריפולי, היום (רויטרס)

"הגעתי למקום בריצה וראיתי את האסון", סיפר עד הראייה סאמיר דארוויש לסוכנות הידיעות AP. "אנשים מגואלים בדם רצו ברחובות ומספר גופות היו מפוזרות על הקרקע. זה נראה כמו יום הדין, המוות היה בכל מקום", אמר.

"מוות בכל מקום". טריפולי (רויטרס)

טריפולי, היום (רויטרס)

זמן קצר לאחר הפיצוצים יצאו חמושים לרחובות טריפולי והחלו לירות באוויר. מפגינים זועמים יידו אבנים לעבר חיילי צבא לבנון שבחנו את זירות הפיגועים הקשות. בכלי התקשורת במדינה שודרו תמונות של הרס נרחב. מבנים וכלי רכב רבים ניזוקו קשות ועשן סמיך היתמר במשך זמן רב מעל מוקדי הטרור.

מטוסי חיל האוויר תקפו בלבנון

הלילה תקפו מטוסי חיל האוויר יעד טרור בין ביירות לבין צידון שבלבנון, בתגובה לירי הרקטות אמש לעבר צפון הארץ. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרה וכי כל המטוסים שבו בשלום. עוד נמסר כי "צה"ל רואה בממשלת לבנון את האחראית לירי".

רשת הטלוויזיה של ארגון חיזבאללה "אל מנאר" דיווחה כי התקיפה כוונה נגד מפקדת החזית העממית לשחרור פלסטין, ארגונו של אחמד ג'יבריל, בעיר נאעמה. בארגון אמרו כי לא היו נפגעים במתקפה, וכי הופתעו מאחר וארגון ג'יהאד עולמי הוא שלקח אחריות לירי הרקטות אמש.