רוסיה: לחקור התקיפה הכימית בדמשק

משרד החוץ במוסקבה קורא היום לחקירה מלאה ו"אובייקטיבית" של הדיווחים על מתקפה כימית בפרברי דמשק מוקדם יותר השבוע. גם בסין קוראים לחקור את הדיווח וקוראים למדינות העולם "לא לקבוע מראש את תוצאות החקירה". במקביל מדווחים גורמי אופוזיציה במדינה על חידוש ההפגזות של צבא אסד על פרברי דמשק

הרס נרחב בפרברי דמשק (רויטרס)

על רקע דיווחים על התחדשות הפגזות צבא סוריה על פרברי דמשק, קורא היום (ו') משרד החוץ במוסקבה לאפשר לפקחי האו"ם לחקור את הדיווחים על מתקפה כימית שביצע הצבא הסורי מוקדם יותר השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהצהרה של משרד החוץ נמסר כי שר החוץ סרגיי לברוב ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי שוחחו אמש בטלפון והסכימו בדבר נחיצותה של חקירה אובייקטיבית לטענות על השימוש בנשק כימי.

סין, מעצמה נוספת התומכת באסד, הגיבה גם היא לדיווחים. משרד החוץ בבייג'ינג קרא לכל הצדדים "לא לקבוע מראש את תוצאות החקירה". בהצהרה בנושא נמסר כי "צוות חוקרים של האו"ם כבר הגיע לסוריה וסין מקווה ובטוחה כי הצוות יוכל להיעזר בממשל הסורי על מנת להבטיח את התקדמות החקירה".

הפקחים עדיין לא הורשו להגיע לאזור המתקפה, והם שוהים בבית מלון לא רחוק משם. פעילים בסוריה אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי הם מנסים לקחת רקמות מגופות ההרוגים, ולהעביר אותן לפקחים.

פעילי אופוזיציה בסוריה מדווחים כי קרבות עזים פרצו בצהריים בפרברי הבירה, וכי הצבא מפגיז שוב את האזור שבו לטענת המורדים בוצעה המתקפה הכימית. במקביל, דיווח צבא לבנון כי כוחותיו תפסו משאית ובה כמויות גדולות של מסכות גז בדרום-מזרח המדינה, סמוך לגבול עם סוריה.

מתקפה כימית בפרברי דמשק - הסיקור המלא:

המורדים: נטלנו דגימות קרקע מאתר ההפגזה הכימית סמוך לדמשק

אובמה: "הדיווחים מסוריה מצביעים על אירוע גדול"

רוסיה: לחקור התקיפה הכימית בדמשק

הילדה הסורית שהפכה לסמל זועקת: "הצילו אותי, אני חיה!"

מועצת הביטחון בדיון חירום: "לבדוק אם נעשה שימוש בנשק כימי"

עדויות הזוועה מסוריה: "משפחות שלמות שרועות על הרצפה"

מומחים ישראלים: "התיעוד מצביע על תקיפה כימית"

סוריה: סרטונים שמופצים ברשת מתעדים את הזוועה

המורדים בסוריה: מאות הרוגים במתקפה כימית סמוך לדמשק