האו"ם: מספר הילדים הפליטים מסוריה הגיע למיליון

מלחמת האזרחים בסוריה גובה מחיר הומניטרי כבד: האו"ם מעריך כי כבר מיליון ילדים הפכו לפליטים ועזבו את המדינה. מספר כפול של ילדים הפכו לפליטים בארצם. בינתיים, על רקע הדיווחים על תקיפה בנשק כימי ביום רביעי, אמר מזכ"ל האו"ם באן כי "שימוש בנשק כימי הוא פשע נגד האנושות"

פליטים מסוריה (AP)

האו"ם מעריך הבוקר (ו') כי מספר הילדים הפליטים ממלחמת האזרחים בסוריה הגיע למיליון. מספר זה לא כולל את הילדים שנעקרו מביתם והפכו לפליטים בתוך סוריה, כשני מיליון על פי הערכות האו"ם. מזכ"ל האו"ם באן קי מון העריך כי עד כה נהרגו במלחמת האזרחים כ-100 אלף בני אדם, בהם אלפי ילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על רקע הדיווחים כי צבא סוריה תקף אוכלוסייה אזרחית בנשק כימי ביום רביעי האחרון, אמר מזכ"ל האו"ם כי הוא מוטרד מהעדויות שמגיעות מדמשק. "כל שימוש בנשק כימי הוא פשע נגד האנושות, ויהיו לו השלכות חמורות", אמר באן לאחר פגישה בסיאול עם נשיא קוריאה הדרומית. אתמול הנחה באן את נציבת האו"ם לענייני פירוק מנשק אנג'לה קיין לשכנע את משטר אסד לאפשר חקירה בעניין השימוש לכאורה בנשק כימי. פקחי האו"ם כבר נמצאים בדמשק, אך לא מורשים להגיע לאזור שהותקף, למרות קרבתו לבית המלון בו הם שוהים.

נפגעי התקיפה בסוריה (רויטרס)

בינתיים, ארצות הברית עדיין שוקלת את תגובתה למצב בסוריה. העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח כי בין אנשי ממשל אובמה מסתמן קרע בין התומכים בתגובה צבאית חריפה נגד ממשל אסד ולעומתם אלה הסבורים כי תגובה צבאית תהיה חסרת אחריות.

בכירים בוושינגטון דנו שעות ארוכות בנושא, אך עד כה לא הגיעו להסכמה. העיתון דיווח גם כי התגובה הצבאית שנשקלת היא תקיפות אוויריות או שיגור טילי שיוט לסוריה. במועצת הביטחון של האו"ם גינו אתמול את המראות הקשים מסוריה, אך לבסוף הוחלט שלא לנקוט בפעולה ממשית למניעת המשך המלחמה, שלא מפסיקה לגבות עוד ועוד קורבנות.