ארדואן: "ישראל אחראית להפיכה במצרים"

ראש ממשלת טורקיה ארדואן מצא את המדינה האחראית, לטענתו, להפיכה ולאלימות הגוברת במצרים - ישראל. לדבריו, בידי הממשל הטורקי הוכחות ומסמכים המגבים את טענותיו

ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן מאשים את ישראל בהפיכה האלימה המתרחשת במצרים. לדבריו, בידי השלטון באנקרה הוכחות למעורבות הישראלית בהדחתו של הנשיא לשעבר מוחמד מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאום שנשא בפני חברי מפלגתו, מתח ארדואן ביקורת חריפה על התנהלות מדינות המערב בסוגייה המצרית. "המערב כנראה צריך ללמוד מהי דמוקרטיה, הם צריכים ללמוד את ההגדרה כי זה מה שהיה במצרים", אמר ראש הממשלה הטורקי. "מי עומד מאוחרי זה? ישראל - יש לנו הוכחות לכך".

ארדואן ציטט בדבריו שיחה ששמע בשנת 2011 בין שרת המשפטים לבני לאינטלקטואל יהודי בצרפת. "האחים המוסלמים לא יהיו בשלטון אפילו אם יזכו בבחירות", סיפר ארדואן על דברי השניים, דברים שמבחינתו מייצגים את תפיסת העולם המערבי.

"פתאום המערב מתחיל לומר שדמוקרטיה לא נקבעת רק בקלפי", הדגיש ראש הממשלה הטורקי. "אבל אנחנו (העם הטורקי) יודעים שהקלפי מייצג את רצון העם".

לפני כשבוע החל הצבא לפנות בכוח את אנשי "האחים המוסלמים" שהתרכזו בכיכרות הערים המרכזיות במחאה על הדחתו של הנשיא לשעבר מוחמד מורסי. הפינוי הידרדר עד מהרה למהומות אלימות שהביאו למותם של מאות בני אדם ולביקורת נוקבת מצד מדינות המערב.