פרקליטו של נשיא מצרים לשעבר: "מובארק ישוחרר תוך 48 שעות"

פרקליטו של נשיא מצרים לשעבר טוען כי מובארק נוקה מרוב אישומי השחיתות נגדו, וכעת נותר על כנו רק אישום טכני. נגד מובארק עדיין מתנהל משפט בגין רצח מפגינים במהלך ההפיכה נגדו

בדרך לחופש? מובארק (רויטרס)

בצל המהומות הנמשכות במצרים, טוען היום פרקליטו של הנשיא לשעבר חוסני מובארק כי הוא צפוי להשתחרר ממעצר במהלך 48 השעות הקרובות - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי פאריד אל-דיב, עורך דינו של הנשיא לשעבר, שהואשם בשורה של מעשי שחיתות, פרקליטות המדינה במצרים ניקתה אותה מהאשמה באחד התיקים המרכזיים שהביאו להעמדתו לדין.

על פי עורך הדין, הסיבה היחידה שמובראק עדיין במעצר היא דיון על תיק שחיתות נוסף בו הוא מואשם. במצרים דווח כי מדובר בניצול תקציב האחזקה השוטפת של הארמון לצרכיו האישיים שלו ושל משפחתו. לדבריו עורך הדין, גם מהתיק הזה מובראק יזוכה.

"כל מה שנותר לנו הוא הליך מנהלי פשוט שצריך להימשך לא יותר מ-48 שעות", טען  אל-דיב. "הוא צריך להשתחרר עד סוף השבוע". ברשת אל ג'זירה הזכירו כי עורך הדין כבר יצא בעבר בהצהרות דומות שגם בסופן מובארק נותר בכלאו.

מובארק בימים טובים יותר (רויטרס)

נגד מובראק בן ה-85 עומדים בנוסף אישומים בנוגע למעורבותו בהרג מפגינים במהלך ההפיכה שהביאה לסיום שלטונו, אך לא ברור כעת כיצד המהומות במדינה ישפיעו על המשך משפטו. 

מצבו הבריאותי של מובארק הידרדר בשנתיים שחלפו מאז הופל שלטונו. לדיונים בבית המשפט הוא הגיע פעמים רבות כשהוא קשור למיטה ולצידו צוות רפואי שמשגיח על מצבו. בריאיונות המעטים שהעניק לכלי התקשורת במדינה הביע מובארק דאגה ממצבה של מצרים - זאת לאור חוסר היציבות השלטונית השוררת במדינה.

מאז נפל שלטונו של מובארק בראשית שנת 2011, מצרים עומדת בפני תהפוכות רבות. תחילה עלה לשלטון מוחמד מורסי, נציג האחים המוסלמים, אך גם הוא בתוך חודשים ספורים הוסר מתפקידו. בעקבות המהלך - החלו בשבוע האחרון מהומות דמים בין כוחות הצבא לפעילי הארגון האסלאמי הקיצוני, מהומות שגבו את חייהם של מאות אנשים.