מצרים: חמושים הוציאו להורג 25 שוטרים בסיני

עפ"י הדיווחים ממצרים, חמושים עצרו שני מיניבוסים שעליהם שוטרים ובאיומים הורו להם לצאת מכלי הרכב ולשכב על הקרקע. אז ירו בהם למוות. השוטרים נרצחו בצפון סיני, ברפיח המצרית. מעבר רפיח נסגר

האש מסרבת לדעוך במצרים: 25 שוטרים נרצחו באכזריות במתקפה מתוכננת של פעילי טרור באזור רפיח המצרית בצפון סיני - כך מדווחים בכירי מערכת הביטחון במדינה. בעקבות המתקפה הזו סגרו המצרים את מעבר רפיח בין מצרים לעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, האירוע הקשה הזה התרחש הבוקר (ב') כששני מיניבוסים שהסיעו את השוטרים נעצרו על ידי פעילי הטרור, אלה אילצו את אנשי הביטחון לשכב על הקרקע מחוץ לכלי הרכב ואז ירו בהם למוות בזה אחר זה. הטלוויזיה הממלכתית במצרים מדווחת כי השוטרים היו לבושים בבגדים אזרחיים והגדירה את המעשה כ"הוצאה להורג".

שעות ספורות אחרי הפיגוע הודיעו השלטונות במצרים על סגירת מעבר רפיח בין רפיח המצרית לרפיח העזתית. הצעד הזה ננקט כבר כמה פעמים על ידי השלטון במצרים מאז הדחתו של הנשיא לשעבר מורסי.

בשבועות האחרונים יצאו כוחות הביטחון המצריים למבצע נרחב למיגור תאי הטרור בחצי האי סיני. על פי דיווחים שונים, הוחלט בישראל להתיר למצרים להגביר את הנוכחות הצבאית בסיני - דבר שדורש אישור מיוחד על פי הסכמי השלום.

בשבוע האחרון נהרגו במצרים לפחות 850 בני אדם, 70 מהם אנשי כוחות הביטחון. הפיגוע היום הוא הקשה ביותר שספג המשטר הזמני במצרים מאז נפילת משטרו של הנשיא לשעבר חוסני מובארק.

חשש מגל מהומות נוסף, ארכיון (רויטרס)

לפני כשבוע החל הצבא לפנות בכוח את אנשי "האחים המוסלמים" שהתרכזו בכיכרות הערים המרכזיות במחאה על הדחתו של הנשיא לשעבר מוחמד מורסי. הפינוי הידרדר עד מהרה למהומות אלימות שהביאו למותם של מאות בני אדם ולביקורת נוקבת מצד מדינות המערב.

האלימות נמשכת: "מחויבים למחאה"

"נמשיך בהפגנות", האחים המוסלמים (רויטרס)

אתמול הבהירו באיחוד האירופי כי בשל האירועים ייבחנו היחסים עם מצרים, והיום צפויים שרי החוץ של הארגון לדון במשבר ולהחליט כיצד לפעול.

במקביל, קראו אמש מנהיגי תנועת האחים המוסלמים לאזרחי המדינה להמשיך בהפגנות ההמוניות. "הפשעים שמבצעים הגנרל סיסי ואנשיו לא יסתיימו ללא עונש", נכתב באתר הארגון.

למרות מניין ההרוגים המאמיר, נראה שפעילי הארגון לא נרתעים להמשיך לצאת לרחובות וכיכרות המדינה. "אנחנו חוזרים על המחויבות המתמשכת למחאה השקטה", הצהירו האחים המוסלמים. "השלווה שלנו חזקה יותר מהכדורים שלהם".