חשבון האינסטגרם החדש של בשאר ואסמה אסד מסעיר את העולם

אסמה ובשאר אל אסד פתחו חשבון באינסטגרם בו הם מציגים מציאות סורית אחרת: אסמה מטפלת בפצועים וילדים ובשאר נהנה מאהבת התומכים. הגולשים זועמים: "הבגדים ואת הנעליים המעוצבות שלך אסמה נקנו בדמם של בני עמך". מחלקת המדינה בארה"ב: זה דוחה

אסמה מנחמת ילדים (sky news)

הפנים האחרות של משפחת אסד: משפחת אסד שסובלת מתדמית אומללה מאז פרוץ מלחמת האזרחים מציגה פנים תדמית אחרת לעולם - בעזרת חשבון אינסטגרם. החשבון נפתח בחודש שעבר, ומאז עולות בו תמונות מחיי המשפחה, גורר תגובות נזעמות בסוריה ובעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באשר מסייר בין חייליו (sky news)
בתמונות נראים בני הזוג בסיטואציות שונות. באחת מהן נראים בשאר ואסמה עם תומכים. בתמונות אחרות נראית הגברת הסורית הראשונה מנחמת ילדים, מדריכה סטודנטים ומטפלת בפצועים. בתגובות לתמונות ניתן למצוא אנשים שמברכים את הנשיא על "מלחמתו בטרור", ומכנים את רעייתו הסורית-בריטית כ"נשמה יפה". במקרים אחרים מכנים את הנשיא אסד ואת אסמה "זוג של מפלצת ושטן", ומקרים רבים אחרים - "רוצחים".

"הבגדים והנעליים נקנו בדם של בני עמך"

הגברת הסורית הראשונה מטפלת בנפגעים (sky news)
באנגלית נכתב לגברת הסורית "אני אוהב את הבגדים ואת הנעליים המעוצבים שלך #asmaalassad , הבגדים שנקנו בדמם של בני עמך, מארי אנטואנט היא מלאך לידך". מתחת לתמונה אחרת בה נראית אסמה מגישה בובה לילדה נכתב "ילדה, אני מתנצלת על מות הוריך, אבל אני בטוחה שהבובה הזו תשפר את המצב, מעכשיו, היא תהיה לך לאם".

מסיירת במחנות הפליטים (sky news)
אפילו משרד המדינה האמריקני התייחס לחשבון האינסטגרם הסורי הנשיאותי והגדיר אותו כ"דוחה". "זה חשבון שאינו מייצג את המציאות במלחמת האזרחים הסורית. אין כאן כלום מלבד יחסי ציבור מטעים" אמרה הדוברת מארי הארט לכתבים.

האו"ם טוען שיותר מ-100 אלף אנשים נהרגו מאז פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה מאז ההפגנות במרץ 2011 .