האחים המוסלמים: נמשיך במחאה שקטה

מותם של מאות מפעילי האחים המוסלמים לא מרתיע את ראשי הארגון שקוראים גם היום לאזרחי המדינה לצאת לרחובות ולהמשיך במה שהם מכנים "מחאה שקטה". בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של הארגון התחייבו: "סיסי ואנשיו ייענשו על הפשעים שביצעו"

המחאה נמשכת, ארכיון (רויטרס)

לאחר מספר ימים של אלימות חסרת תקדים במצרים, קוראים מנהיגי תנועת האחים המוסלמים לאזרחי המדינה לצאת ולהפגין גם היום. "הפשעים שמבצעים הגנרל סיסי ואנשיו לא יסתיימו ללא עונש", נכתב באתר הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביום שישי האחרון נרשמה התפתחות משמעותית כשמבצעי הפוטש השתמשו במטוסי קרב ומסוקים כדי לפגוע במפגינים שלווים", טוענים פעילי האחים המוסלמים. "לסיסי יש את הכבוד המפוקפק להיות הראשון להשתמש בכוחות הצבא המצרי ובנשק כבד כדי להרוג אזרחים - מדובר בתקדים היסטורי ובפשע נגד האנושות".

"מעשי הטבח המחרידים אותם ביצעו כוחות הצבא בד קר יהיו אות קלון על מצחה של האנושות", נכתב בהודעת הארגון. "הצבא תוקף עיתונאים וחוטף צלמים בניסיון להסתיר את האמת מהעולם".

מניין ההרוגים ממשיך לעלות (רויטרס)

למרות מניין ההרוגים המאמיר, נראה שפעילי הארגון לא נרתעים להמשיך לצאת לרחובות וכיכרות המדינה. "אנחנו חוזרים על המחויבות המתמשכת למחאה השקטה", הצהירו האחים המוסלמים. "השלווה שלנו חזקה יותר מהכדורים שלהם".

האירועים האלימים שגבו את חייהם של מאות מפעילי הארגון האסלאמי הקיצוני החלו בשבוע שעבר, אז החליטו כוחות הצבא לפנות את עשרות אלפי המפגינים שהתרכזו בכיכרות וקראו להשיב את הנשיא המודח מוחמד מורסי לשלטון.

על פי המספרים הרשמיים, במהלך סוף השבוע נהרגו 173 בני אדם במהלך העימותים ומאות נעצרו בחשד לניסיון לערער את היציבות השלטונית במדינה. בין העצורים גם מוחמד אל-זווהירי, בנו של מנהיג אל-קאעידה איימן אל-זווהירי, המוכר כפעיל האחים המוסלמים במצרים.