מצרים: 250 נעצרו בחשד לרצח וטרור

לאחר שבסוף השבוע נהרגו למעלה מ-170 בני אדם במהומות שפרצו בין תומכי האחים המוסלמים לבין המשטר המצרי, הוחלט להעמיד לדין 250 מצריים בגין חשדות לרצח, ניסיון לרצח וביצוע פעולות טרור. סך הכל נעצרו בסוף השבוע 1,000 מפגינים

ההשלכות להפגנות במצרים - העמדה לדין (רויטרס)

בסוף שבוע עקוב מדם במצרים נהרגו למעלה מ-170 בני אדם במהלך העימותים בין תומכי האחים המוסלמים לבין כוחות הביטחון. לאחר הרגעת הרוחות, בחרו במשטר החדש לנקוט גם בצעדים פליליים נגד תומכי מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך המהומות המשטרה המצרית עצרה למעלה מ-1,000 בני אדם החברים בארגון האחים המוסלמים. מתוך אותם עצורים, הוחלט להעמיד לא פחות מ-250 בני אדם בגין חשדות לרצח, ניסיון לרצח וביצוע פעולות טרור.

את הדיווח סיפקה סכנות הידיעות הרשמית של מצרים. כרגע לא ברור היכן כל העצורים מוחזקים אך ככל הנראה גם שאר העצורים יועמדו לדין בגין עבירות פחות חמורות.

אמש (ש') דיווח העיתון "ניו יורק טיימס" כי בכירים בישראל המקורבים לשר ההגנה המצרי עבד אל-פתאח סיסי, הרגיעו את חששותיו מפני קיצוץ אמריקני בסיוע. בעקבות המהומות עלה חשש במצרים כי ארה"ב תקצץ את הסיוע הצבאי שסופק למדינה.

העיתון מצטט דיפלומטים מערביים שחשפו כי מכתב מהלובי הפרו ישראלי איפא"ק לסנאטורים סיכל הצעה של הסנאטור הרפובליקני ראנד פול לקצץ את הסיוע הצבאי למצרים ב-31 ביולי - לפני המהומות. ההצעה נדחתה ברוב גדול של 86 מול 13. "קיצוץ הסיוע עלול להגביר את אי היציבות במצרים ולחתור תחת אינטרסים אמריקנים וישראלים", כתבו אנשי הלובי לסנאטורים.