מהומות הדמים במצרים: 173 נהרגו

היום נודע כי אחד מהמפגינים שנהרגו ב"יום הזעם" הוא בנו של אחד מראשי האחים המוסלמים. חילופי אש בין כוחות הביטחון לתומכי התנועה במסגד בקהיר. ר"מ מצרים: "לא נתפייס עם מי שידיו מגואלות בדם"

(רויטרס)

ההתנגשויות האלימות במדינת הנילוס נמשכות, כשהיום (ש') פרצו כוחות הביטחון המצריים למסגד שבו התבצרו מאות מתומכי האחים המוסלמים והכו בכוח מפגינים, תוך שימוש בגז מדמיע. מאז שעות הבוקר התנהל משא ומתן בין המתבצרים לכוחות הביטחון המכתרים את המסגד, בנסיון לסיים את האירוע ללא נפגעים, אולם כעבור זמן מה פתחו חמושים באש מתוך המסגד - מה שגרם לכוחות הביטחון לפרוץ אליו. גם בשעה זו ממשיכים פעילים להתגודד במקום התפילה ובסביבתו. בתוך כך, דווח כי השלטון הזמני שוקל להכריז על האחים המוסלמים ארגון בלתי חוקי ולהעמיד את הנהגתו למשפט צבאי. ראש ממשלת מצרים הודיע היום כי המדינה לא תתפייס עם מי שידיהם מגואלות בדם. לפי שעה, עומד מניין ההרוגים על 173.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חשש מפני החרפת המאבק (AP)

מוקדם יותר היום דווח כי בנו של מנהיג מפלגת האחים המוסלמים מוחמד בדיע, נהרג אתמול במהלך הפגנות "יום הזעם" בקהיר. על פי הדיווח, עמאר בדיע(38), מפצעיו לאחר שנורה בזמן שהפגין בכיכר רעמסס. בעמוד הפייסבוק הרשמי של "מפלגת החירות והצדק" - הזרוע הפוליטית של תנועת האחים המוסלמים - נכתב כי בדיע הבן הוא אחד מעשרות המפגינים שנהרגו בעימותים שנרשמו אתמול במצרים. ההודעה באה על רקע מות בתו של בכיר נוסף באחים המוסלמים, מוחמד אל-בלטאגי, שנהרגה בהפגנות מוקדם יותר השבוע.

מנהיג האחים המוסלמים, בדיע (רויטרס)

במקביל למהומות ולעוצר הכללי שהוטל במדינה, ולמרות שיותר מ-700 מאנשיהם נהרגו מתחילת המהומות ביום רביעי, התנועה קראה לתומכיה לשוב לרחובות כדי למחות נגד הדחתו של הנשיא מוחמד מורסי ונגד הסנקציות של הצבא על אנשי התנועה, והכריזה על שבוע של הפגנות ברחבי המדינה.

המהומות בקהיר, היום (AP)

המתיחות נמשכת גם מחוץ לקהיר

"ההתנגדות שלנו להפיכה הצבאית הפכה למחויבות דתית, לאומית ואתנית, אותה לא נוכל לעולם לנטוש", נכתב בהצהרת התנועה. האחים המוסלמים מאשימים את הצבא בהפלת שלטונו של הנשיא הנבחר מורסי בחודש שעבר, על מנת לצבור כוח. "לא נעזוב את הכיכרות ולא נשתוק לעולם כשמפרים את זכויותינו. אנו פה בגלל אחינו שמתו", אמר תושב קהיר, עבדוללה פתח, לסוכנות הידיעות רויטרס.

המהומות בקהיר, היום (AP)

אנשי האחים המוסלמים פרסמו אתמול סרטון וידאו בו נראים תומכיו של הנשיא המודח מורסי כשהם צועדים ברחובות העיר איסמעיליה, וסופגים ירי ללא סיבה נראית לעין. בסרטון, שמקורו לא ברור, נראה אחד המפגינים כשהוא מנופף בידיו לעבר טנק העומד בקצה הרחוב, ומסמן "וי" עם אצבעותיו. לפתע, רגעים ספורים לאחר שנעמד במקומו, ניתן לראות איך סופג המפגין צרור יריות בבטנו, ונופל על הקרקע.

מצרים בוערת - סיקור מיוחד:

"יום זעם" הוכרז ברחבי מצרים"

גורם מצרי: ביטול התרגיל לא ישפיע

אובמה ביטל תרגיל צבאי משותף לארה"ב ולמצרים

מצרים: מאות אנשי האחים המוסלמים הסתערו על בניין ממשל

דיווח בקהיר: 250 גופות התגלו במסגד

אקוודור החזירה את שגרירה ממצרים

המצב במצרים ישפיע על ישראל?

האחים המוסלמים: נמוטט את ההפיכה

צפו: אלימות, בריונות וביזה במצרים

עיתונאי מצרי מדווח לחדשות 2: "אין פתרון למצב הבעייתי"

הבית הלבן מגנה את הצבא המצרי

לפחות 3 עיתונאים נהרגו בחידוש המהומות

בעולם מודאגים ומגנים: "חייבים לעצור את הטבח במצרים"

צבא מצרים מפנה בכוח את תומכי מורסי