נסראללה: "מוכן להילחם בעצמי בסוריה"

מזכ"ל חיזבאללה נאם היום ממקום מחבואו והתייחס בין היתר גם לפיצוץ מכונית התופת ברובע דאחייה מדרום לביירות. "זה משרת את ישראל", אמר. בדבריו, חזר על איומיו הקודמים שלפיהם ארגונו "יגדע איברי כל ישראלי שיעז להיכנס לשטח לבנון"

כיממה לאחר פיצוץ מכונית התופת שגבה על פי דיווחים שונים את חייהם של לפחות 22 בני אדם והביא לפציעתם של כ-120 נוספים במעוז חיזבאללה ברובע דאחייה שמדרום לביירות, התייחס הערב (ו') מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לאירוע. "הגורמים הקיצוניים שביצעו את הפיגוע בביירות משרתים את האינטרסים של ישראל", אמר. נסראללה נשא את הדברים בעצרת לציון יום השנה השביעי למלחמת לבנון השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדבריו חזר נסראללה על איומיו מאמצע השבוע, שלפיהם אנשיו "יגדעו איברי כל ישראלי שיעז לעבור את הגבול אל תוך שטח לבנון". בהמשך, התייחס מזכ"ל חיזבאללה למלחמת האזרחים בסוריה וציין כי הוא "מוכן להילחם בעצמו" במדינה.

אמש האשים נשיא לבנון מישל סלימאן את ישראל בפיגוע בביירות, ואמר כי במעשה ישנן "טביעות אצבע ישראליות".  במקביל, דיווחו כלי התקשורת במדינה על פיצוץ נוסף שנשמע בעיר טריפולי, אך ככל הנראה מדובר היה ברימון הלם. מחקירה ראשונית של האירוע ברובע דאחייה עולה כי ייתכן שמכונית התופת, שהתפוצצה על כביש ראשי בין שתי שכונות מרכזיות בפרבר הדרומי של ביירות, הופעלה על ידי מחבל מתאבד. ההערכה היא כי משקלו של המטען שהתפוצץ היה לפחות 60 ק"ג.

הטלוויזיה בלבנון משדרת תמונות ובהן נראה נזק אדיר שנגרם לסביבה באזור הפיצוץ. עדי ראייה מדווחים על רחוב שלם שכמעט נהרס לחלוטין. אמבולנסים רבים ואנשי כוחות הביטחון הגיעו במהירות למקום, ובתוך דקות חיזבאללה סגר את הזירה.

בחיזבאללה מתעקשים כי הפיצוץ לא כוון נגד אישיות מסוימת בארגון וכי אנשיו לא נפגעו באירוע. ארגון "פלוגות אעישה למשימות מיוחדות" לקח אחריות לפיצוץ שאירע ברובע הדאחייה בביירות. ככל הנראה מדובר בארגון קטן הקשור לכוחות המורדים בסוריה.