"יום הזעם" במצרים: כ-95 נהרגו

בתום התפילות, נענו תומכי האחים המוסלמים לקריאת התנועה לקיים "יום זעם של מיליונים". עשרות נהרגו בהתנגשויות. אלפים צועדים ומשוריינים נפרשו. דיווח: מסוקים חגו מעל הכיכרות בקהיר

מהומות דמים במצרים: עם תום תפילות יום השישי, יצאו אלפים לרחובות מצרים ונענו לקריאת האחים המוסלמים לקיים "יום זעם". לדברי התנועה, בהפגנות ברחבי המדינה צפויים להשתתף מיליוני בני אדם, במחאה על אלימות הצבא נגד אנשי התנועה, שהביאה למותם של יותר מ-640 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי תקשורת במצרים דיווחו היום (ו') כי ברחובות נצפתה תנועת טנקים יחד עם נוכחות צבאית ערה במטרה לשמור על הסדר ומחשש למהומות אלימות. אלפי מתומכי של הנשיא המודח מוחמד מורסי כבר גודשים את הרחובות החל משעות הצהריים. 95 מפגינים נהרגו עד כה.

כוחות הביטחון ירו גז מדמיע אל עבר ההמונים בגשר בכיכר רעמסס בקהיר. עוד דווח על ירי ממסוק שטס מעל אחת הכיכרות המרכזיות בבירה המצרית. "למרות הכאב והצער על מות הקדושים המעונים שלנו, ההפיכה האחרונה הפכה אותנו לממוקדים יותר, כדי שנוכל להביא לקץ ההשתלטות", נכתב אתמול בהצהרת האחים המוסלמים. התנועה מאשימה את הצבא המצרי בהפיכה שהביאה לנפילתו של הנשיא מוחמד מורסי בחודש שעבר, ובהריגת כ-640 אנשי התנועה בימים האחרונים.

מהומות בערים (רויטרס)

קריאות ל"יום זעם" (AP)

האחים המוסלמים טוענים כי המאבק בשלטון הזמני ובצבא שעומד בראשו הוא חובה מוסרית, לאומית ודתית עבור תומכיהם. האחים המוסלמים מסרבים לסגת מדרישתם לחזור לשלטון, ונוצר הרושם שהתמיכה בהם הולכת וגוברת גם בתוך המדינה וגם מחוצה לה. במקביל, גם השלטון הזמני, ובעיקר הצבא והפוליטיקאים שחברו לסיסי, מסרב לשנות את דרכיו.

ההמונים ברחובות (רויטרס)

כוחות הביטחון קיבלו הוראה לפתוח באש לעבר מי שמסכן שוטרים ומבני ציבור. אמש, למרות העוצר, יצאו מפגינים לרחובות אלכסנדריה וגם בקהיר והמשיכו להתעמת עם כוחות הביטחון.

בתוך כך, הוציאה מועצת הביטחון של האו"ם, שנועדה במהלך הלילה על מנת לדון בנעשה במצרים, הודעה לפיה על הצדדים במדינה להפסיק את האלימות. "הדעה של כלל חברי המועצה היא כי על הצדדים להפסיק את האלימות במצרים, ולנהוג באיפוק מרבי", אמרה שגרירת ארגנטינה לאו"ם מריה כריסטינה.

מצרים בוערת - סיקור מיוחד:

"יום זעם" הוכרז ברחבי מצרים"

גורם מצרי: ביטול התרגיל לא ישפיע

אובמה ביטל תרגיל צבאי משותף לארה"ב ולמצרים

מצרים: מאות אנשי האחים המוסלמים הסתערו על בניין ממשל

דיווח בקהיר: 250 גופות התגלו במסגד

אקוודור החזירה את שגרירה ממצרים

המצב במצרים ישפיע על ישראל?

האחים המוסלמים: נמוטט את ההפיכה

צפו: אלימות, בריונות וביזה במצרים

עיתונאי מצרי מדווח לחדשות 2: "אין פתרון למצב הבעייתי"

הבית הלבן מגנה את הצבא המצרי

לפחות 3 עיתונאים נהרגו בחידוש המהומות

בעולם מודאגים ומגנים: "חייבים לעצור את הטבח במצרים"

צבא מצרים מפנה בכוח את תומכי מורסי