נשיא לבנון: "טביעת אצבע ישראלית בפיצוץ ברובע דאחייה בביירות"

נשיא לבנון מישל סלימאן האשים כי ישראל היא שאחראית לפיצוץ במעוז חיזבאללה ברובע דאחייה שמדרום לביירות, שע"פ דיווחים גבה את חייהם של לפחות 20 בני אדם והביא לפציעתם של כ-120. הממשלה הכריזה על יום אבל

שעות ספורות לאחר הפיצוץ שעל פי דיווחים שונים גבה את חייהם של 20 בני אדם והביא לפציעתם של כ-120 נוספים במעוז חיזבאללה מדרום לביירות, אמר נשיא לבנון מישל סלימאן כי באירוע ישנן "טביעות אצבע ישראליות". הממשלה הכריזה על יום אבל לאומי. במקביל דיווחו כלי התקשורת במדינה על פיצוץ נוסף שנשמע בעיר טריפולי, אך ככל הנראה מדובר ברימון הלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית של האירוע ברובע דאחייה עולה כי ייתכן שמכונית התופת, שהתפוצצה על כביש ראשי בין שתי שכונות מרכזיות בפרבר הדרומי של ביירות, הופעלה על ידי מחבל מתאבד. ההערכה היא כי משקלו של המטען שהתפוצץ היה לפחות 60 ק"ג.

22 הרוגים בפיצוץ, היום (טלוויזיה לבנונית)

הטלוויזיה בלבנון משדרת תמונות ובהן נראה נזק אדיר שנגרם לסביבה באזור הפיצוץ. עדי ראייה מדווחים על רחוב שלם שכמעט נהרס לחלוטין. אמבולנסים רבים ואנשי כוחות הביטחון הגיעו במהירות למקום, ובתוך דקות חיזבאללה סגר את הזירה.

בחיזבאללה מתעקשים כי הפיצוץ לא כוון נגד אישיות מסוימת בארגון וכי אנשיו לא נפגעו באירוע. ארגון "פלוגות אעישה למשימות מיוחדות" לקח אחריות לפיצוץ שאירע ברובע הדאחייה בביירות. ככל הנראה מדובר בארגון קטן הקשור לכוחות המורדים בסוריה.

בחודש שעבר: הרוגים בפיצוץ מכונית תופת בדאחייה

לפני כחודש התפוצצה מכונית תופת ברובע דאחייה בביירות. כתוצאה מהפיצוץ נפגעו 18 בני אדם. לפי דיווחי רשת הטלוויזיה של חיזבאללה אל-מנאר, הפיצוץ התרחש במגרש חנייה בדרום רובע דאחיה, באזור המכונה ביר אל-עבד המצוי בשליטת חיזבאללה ושנחשב לאזור שקשה לחדור אליו.

הפיצוץ העז נשמע היטב בחלקים נרחבים של הבירה הלבנונית. עשן שחור סמיך היתמר עשן מעל הבניינים באזור. טרם ברור מי עומד מאחורי המעשה. אחת ההערכות הן שמדובר במתקפה מכוונת של פעילים נגד החיזבאללה, המסייע למשטר אסד במערכה המתנהלת בסוריה.