גורם בצבא מצרים על דברי אובמה: "ביטול התרגיל לא ישפיע"

לאחר הצהרתו של הנשיא האמריקני ולפיה בשל מהומות הדמים במדינת הנילוס יבוטלו התמרונים הצבאיים שתוכננו לשתי המדינות, אמר גורם בצבא המצרי כי ארצו "אינה מסתמכת על מקור חימוש אחד"

"ביטול התרגיל לא ישפיע". ארכיון (רויטרס)

זמן קצר לאחר הצהרתו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בנוגע למהומות הדמים במצרים, שלפיה הוא מבטל את התמרון הצבאי המשותף לשתי המדינות - הודיע גורם צבאי במדינת הנילוס כי הדבר "לא ישפיע על יכולת הצבא המצרי בשום צורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו לא מסתמכים רק על מקור חימוש אחד", אמר הגורם לאתר האינטרנט "אל-מיסראווי". "הצעד האמריקני לא ישפיע עלינו". מוקדם יותר הערב (ה') מסר נשיא ארצות הברית ברק אובמה הצהרה מיוחדת ובה התייחס לראשונה למהומות הדמים במצרים, שגבו מאז אתמול את חייהם של מאות בני אדם. בדבריו, שנמסרו מבית הנופש שלו במסצ'וסטס, הודיע אובמה על ביטול תרגיל צבאי משותף לצבאות מצרים וארצות הברית, שהיה אמור להיערך בחודש הבא.

"סיימתי דיון בנושא המתרחש במצרים עם אנשי הביטחון שלי. שיתוף הפעולה המסורתי בין שתי המדינות לא יכול להימשך כסדרו", אמר אובמה. "מצרים היא מדינה בעלת היסטוריה ארוכה ויש לה תפקיד חשוב ביותר לשלום במזרח התיכון. לפני שנתיים קיבלנו כולנו השראה מהעם המצרי, שרדף אחרי חירויות וחופש כלכלי, אך במקום רדיפה אחר הדמוקרטיה, אנו חוזים בהידרדרות לאלימות קשה".

ביטל התמרון המשותף. אובמה (רויטרס)

"ארצות הברית מגנה בתוקף את הצעדים שנקטו כוחות הביטחון והממשלה הזמנית במצרים. אנו מגנים אלימות נגד אזרחים ותומכים בזכויות אוניברסליות, החיוניים לשמירת כבוד האדם, לרבות הזכות לקיים מחאה שקטה", אמר אובמה. הנשיא האמריקני קרא לשלטון במצרים לבטל את מצב החירום שעליו הוכרז אתמול.

מצרים בוערת - סיקור מיוחד:

מצרים: מאות אנשי האחים המוסלמים הסתערו על בניין ממשל

דיווח בקהיר: 250 גופות התגלו במסגד

אקוודור החזירה את שגרירה ממצרים

המצב במצרים ישפיע על ישראל?

האחים המוסלמים: נמוטט את ההפיכה

צפו: אלימות, בריונות וביזה במצרים

עיתונאי מצרי מדווח לחדשות 2: "אין פתרון למצב הבעייתי"

הבית הלבן מגנה את הצבא המצרי

לפחות 3 עיתונאים נהרגו בחידוש המהומות

בעולם מודאגים ומגנים: "חייבים לעצור את הטבח במצרים"

צבא מצרים מפנה בכוח את תומכי מורסי