מצרים: מאות אנשי האחים המוסלמים הסתערו על בניין ממשל

הרוחות במצרים מסרבות להירגע. על פי דיווח של רשת CNN, שלושת אלפים מפגינים התגודדו סביב מסגד בקהיר, ומאות הסתערו על בניין ממשל בקהיר והבעירו את המקום. במקביל, עלה מניין ההרוגים ל-525 בני אדם והאחים המוסלמים מאיימים להחריף את המאבק. הערב תערך צעדת מחאה המונית באלכסנדריה

המהומות האלימות במצרים נמשכות: מאות מאנשי האחים המוסלמים הסתערו על אחד מבנייני הממשלה בבירה קהיר והוא עולה בלהבות.  כך דיווחה היום (ה') הטלוויזיה המצרית. רשת CNN מדווחת כי כ-3,000 מתומכי האחים המוסלמים התגודדו במסגד אל-אימן ברובע "עיר נאצר" בקהיר. עד כה מניין הקורבנות בעימותים במצרים עומד על למעלה מ-525 הרוגים. במקביל, הוארך מעצרו של הנשיא המודח מורסי ב-30 ימים ותומכיו מבטיחים צעדת מחאה גדולה היום באלכסנדריה. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים שידור ישיר ממוקדי ההתרחשות במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהרחובות שותתים דם מראות הזוועה נמשכים. רשת הטלוויזיה אל-ג'זירה דיווחה בצהריים כי במסגד בקהיר נמצאו גופותיהם של 250 בני אדם שנהרגו במהומות. בצילומי הטלוויזיה נראו שורות ארוכות של גופות עטויות תכריכים. אם אכן נשמרות במסגד 250 גופות, מספר זה ככל הנראה לא נכלל במניין ההרוגים הרשמי של משרד הבריאות המצרי.

במקביל, מדווחת סוכנות הידיעות המצרית כי מצרים העבירה 84 אנשים, בהם מנהיגים וחברים בתנועת "האחים המוסלמים" לבית דין צבאי, שם הם צפויים לעמוד לדין באישומים שונים החל מרצח, אלימות והצתת כנסיות ברחבי המדינה.

"נצעד היום ממסגד אל-אימן כדי למחות על ההרג", הודיעו מוקדם יותר האחים המוסלמים על הצעדה המתוכננת באלכסנדריה. דובר התנועה הבהיר יחד עם זאת כי הכוונה לשמור על התנגדות בדרכי שלום. "תמיד נשאר לא אלימים", כתב דובר התנועה רחאד אל חדאד בחשבון הטוויטר, "נשאר חזקים ונחושים לפתרון. נמשיך לדחוף עד שנמוטט את ההפיכה הצבאית".

ראש הממשלה הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן קרא למועצת הביטחון של האו"ם להתכנס במהרה ולפעול אל מול "הטבח במצרים". "מי שנשאר שקט בפניו של הטבח אשם כמו מי שמוציא אותו אל הפועל", אמר ארדואן במסיבת עיתונאים באנקרה.

הממשל המצרי: "לא ניתן להשלים עם המצב"

ארץ הנילוס התעוררה הבוקר למציאות חדשה וחסרת תקדים של מצב חירום במדינה עליו הכריז הממשל - זאת לאחר העוצר שהוטל אתמול על 11 מחוזות במדינה. למצב החירום שהוכרז למשך כחודש ישנן משמעויות קשות ביותר: מצב זה מאפשר לכוחות הצבא להיכנס לערים ולעצור אנשים ללא הגבלת זמן. במצרים חוששים מחידוש המהומות גם היום ומעלייה במספר הנפגעים לאחר הכרזת מצב החירום.

יום דמים במצרים (רויטרס)

ראש ממשלת מצרים חאזם אל בבלאווי הגן אמש על ההחלטה לפנות בכוח את תומכי מורסי. "הגענו למסקנה שהמצב הגיע לנקודה ששום מדינה המכבדת את עצמה אינה יכולה לקבל", אמר ותיאר "התפשטות אנרכיה ותקיפות על בתי חולים ותחנות משטרה".

שר הפנים המצרי אמר הלילה כי הוא מבטיח להחזיר את מצב הביטחון במדינה למצב שהיה בתקופת מובארק. השר, מוחמד אברהים, שוחח עם עיתונאים לאחר שהמשטרה השתלטה על שני המחנות המרכזיים של האחים המוסלמים בקהיר. "אני מבטיח שברגע שהתנאים יתייצבו והרחובות במצרים ישובו ליציבות, הביטחון יחזור לכנו כפי שהיה לפני ה-25 בינואר ועוד יותר מזה". סגן הנשיא מוחמד אל-בראדעי התפטר במחאה על פעולות כוחות הביטחון.

מצרים בוערת - סיקור מיוחד:

אקוודור החזירה את שגרירה ממצרים

המצב במצרים ישפיע על ישראל?

האחים המוסלמים: נמוטט את ההפיכה

צפו: אלימות, בריונות וביזה במצרים

עיתונאי מצרי מדווח לחדשות 2: "אין פתרון למצב הבעייתי"

הבית הלבן מגנה את הצבא המצרי

לפחות 3 עיתונאים נהרגו בחידוש המהומות

בעולם מודאגים ומגנים: "חייבים לעצור את הטבח במצרים"

צבא מצרים מפנה בכוח את תומכי מורסי