אקוודור החזירה השגריר ממצרים להתייעצות

המהומות במצרים נמשכות: אקוודור החליטה להחזיר את שגרירה במצרים להתייעצויות, זאת בעקבות דיווחים על מותם של יותר מ-200 בני אדם בעימותים בין הצבא למפגינים תומכי הנשיא המודח מורסי. "החברה המצרית מדוכאת באופן רציף ע"י הממשלה בפועל", נכתב בהצהרה

יותר מ-200 הרוגים. המהומות במצרים (רויטרס)

מצרים משלמת עוד מחיר פוליטי: אקוודור החליטה להחזיר את שגרירה ממצרים להתייעצויות, זאת בעקבות המהומות שהובילו עד כה למותם של לפחות 238 בני אדם במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים ממצרים, כוחות הביטחון במדינה השתמשו ביד קשה כנגד המפגינים שתומכים בנשיא המודח מורסי, והרגו לפחות 200 מהם. משרד החוץ של אקוודור פרסם את ההחלטה בהצהרה קצרה מטעמו, לפיה העם המצרי בחר בנשיא המודח מורסי להיות מנהיגו.

"בעקבות ההפיכה במדינה שהביאה לנפילתו של הנשיא מוחמד מורסי בחודש יולי, החברה המצרית מדוכאת באופן רציף על ידי הממשלה בפועל", נכתב בהצהרה.

אם כי דווח עד כה על 238 הרוגים, תנועת "האחים המוסלמים" טוענת שהמספר גבוה בהרבה, ושמדובר ב-2,600 הרוגים. בין ההרוגים, לפחות 43 אנשי משטרת מצרים נהרגו במהומות, כך אמר שר הפנים של מצרים במסיבת עיתונאים שהועברה בטלוויזיה במדינה.

מוקדם יותר אתמול, מצב חירום הוכרז במדינה, ונכנס לתוקפו עוצר לילה ב-11 מחוזות, לרבות קהיר ואלכסנדריה. יחידות צבא נעות אל הערים. סגן הנשיא מוחמד אל-בראדעי התפטר במחאה על פעולות כוחות הביטחון.

ראש ממשלת מצרים חאזם אל בבלאווי הגן על ההחלטה לפנות בכוח את תומכי מורסי. "הגענו למסקנה שהמצב הגיע לנקודה ששום מדינה המכבדת את עצמה אינה יכולה לקבל", אמר ותיאר "התפשטות אנרכיה ותקיפות על בתי חולים ותחנות משטרה".

שר הפנים המצרי אמר הלילה כי הוא מבטיח להחזיר את מצב הביטחון במדינה למצב שהיה בתקופת מובארק. השר, מוחמד אברהים, שוחח עם עיתונאים לאחר שהמשטרה השתלטה על שני המחנות המרכזיים של האחים המוסלמים בקהיר. "אני מבטיח שברגע שהתנאים יתייצבו והרחובות במצרים ישובו ליציבות, הביטחון יחזור לכנו כפי שהיה לפני ה-25 בינואר ועוד יותר מזה".