נסראללה מאיים על צה"ל: "רגליים שיעברו את הגבול - נקטע אותן"

לראשונה מאז הפיצוץ ליד ראש הנקרה, מתייחס לתקרית מזכ"ל חיזבאללה נסראללה וטוען בתוקף כי הגורם לפיצוץ הוא פעילות מודיעינית מכוונת של ארגון הטרור הלבנוני. לדבריו, פעילי חיזבאללה ידעו מראש על כוונתם של חיילי צה"ל לחדור לגבול לבנון ולפיכך נערכו בהתאם. "הארגון לא יקבל הפרות הטריטוריה האלו", איים נסראללה

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה נטל אחריות לפיצוצים שאירעו לפני שבוע ליד ראש הנקרה וגרמו לפציעתם של ארבעה חיילי צה"ל, לאחר שחצו את הגדר לתוך שטח לבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לרשת הטלוויזיה האירנית אל-מיאדין אמר נסראללה כי לוחמי חיזבאללה הטמינו את המטענים באזור, משום שהם ידעו מראש על כוונתם של חיילי צה"ל לעבור בו. את אחד המטענים הם פוצצו כשהגיעה קבוצה ראשונה של חיילים למקום.

"זה היה מבצע מבוקר ומכוון", אמר נסראללה, "זה לא היה מקרי, ובטח שהפיצוץ לא נגרם כתוצאה ממוקש ישראלי". עם זאת, נסראללה לא פירט כיצד פעילי חיזבאללה ידעו מראש על כוונת החיילים הישראלים לחדור לשטח הלבנוני, אבל הבהיר שהארגון לא יקבל את הפרות הטריטוריה האלו. "לא נאפשר לישראל לחצות יותר את הגבול יבשתית", אמר בריאיון. "הרגליים שיחצו את הגבול ונדע על כך - נקטע אותן".

"המטען השני התפוצץ כשהגיעה למקום תגבורת ישראלית", המשיך נסראללה בהתייחסותו הראשונה לאירוע שהפרטים מאחוריו נותרו עמומים, גם על ידי גורמי הביטחון הישראלים.

צבא לבנון הודיע בשבוע שעבר כי החיילים הישראלים חצו מרחק של כ-400 מטרים אל תוך שטח לבנון, ואילו מדובר צה"ל נמסר אך ורק שהצבא מתחקר את האירוע וכי "צה"ל עוקב אחר ההתפתחויות וימשיך לפעול לשמירה על הביטחון בגבול הצפון".