עיתונאי מצרי מדווח מקהיר: "אין פתרון למצב הבעייתי השורר"

העיתונאי המצרי שריף אל חלווה מלווה את המהומות שהתחדשו ברחבי המדינה. "דיכוי ההפגנות החל מיד עם שחר", סיפר בריאיון לחדשות 2. "העניינים הידרדרו לאלימות בשני הצדדים, הן בקרב תומכי מורסי והן בקרב תומכי הצבא"

הדיווחים ממצרים ממשיכים לזרום לכלי התקשורת בכל העולם, העוקבים מרחוק אחר המהומות ואחר מצב החירום שהוכרז במדינה הערב (ד'). אחד העיתונאים המצריים שוחח עם חדשות 2 היישר מכיכר תחריר שבלב קהיר, ותיאר את המתרחש שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דיכוי ההפגנות החל מיד עם שחר, בסביבות שבע בבוקר", סיפר העיתונאי המצרי שריף אל חלווה. "זה נפתח ביריות אזהרה ואז בפגיעה בציוד הטלוויזיה של עיתונאים על הגגות. לאחר מכן, הם התחילו לירות גז מדמיע, ומסוקים ירו פגזי גז מדמיע על המפגינים. דווח על נפגעים רבים. מקורות צבאיים מדברים על 130-150 תומכי מורסי שנהרגו בהפגנות".

לדבריו, "בשעות הבוקר היו חילופי אש במסגד ראבעה אל עדוויה. לא ראיתי, אבל שמעתי את זה. הייתי שם הבוקר והיו חילופי אש. היו גם התקפות מצד האחים המוסלמים נגד ניידות משטרה ותחנות משטרה, כך שהעניינים הידרדרו לאלימות בשני הצדדים", אמר.

העיתונאי אל חלווה מאמין שהמצב בקהיר יירגע בקרוב בגלל נוכחותו של המשטר הצבאי, אך הוא מסייג את דבריו: "הניסיון מלמד אותנו שהערים ברחבי מצרים אינן ממושמעות כל כך כשמדובר בעוצר. אני חושב שימשיכו להיות מחאות, הן מצד תומכי מורסי והן מצד תומכי הצבא. אינני חושב שנראה פתרון למצב הבעייתי ששורר עכשיו", סיכם.