נסראללה: "אסד היה מוכן להילחם נגד ישראל"

מזכ"ל חיזבאללה נסראללה צפוי לחשוף מכתב אישי שקיבל מנשיא סוריה אסד בקיץ 2006, ובו נכתב כי אסד מוכן להצטרף למלחמה נגד ישראל. בנוסף נסראללה צפוי להתייחס לתקרית שאירעה בגבול ישראל-לבנון באחרונה

תכננו לשלב כוחות? נסראללה ואסד, ארכיון (AP)

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה צפוי להתראיין הערב (ד') ברשת הטלוויזיה האירנית אל-מיאדין, ולהציג מכתב ששלח אליו בשנת 2006 נשיא סוריה בשאר אסד. לטענתו, במכתב שנשלח אליו בזמן מלחמת לבנון השנייה, הביע אסד את מוכנותו להצטרף לחיזבאללה ולהכריז מלחמה על ישראל כדי לעזור לארגון להתמודד עם הלחימה בלבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן, נסראללה עומד לחשוף פרטים על התפקיד שהיה במהלך המלחמה לפעיל הטרור הלבנוני, עימאד מורנייה, שנהרג בשנת 2008 בפיצוץ מכונית בדמשק.

אולם נסראללה לא מתכוון לדבר רק על קיץ 2006, אלא גם על אירועי הימים האחרונים. הוא צפוי להתייחס בין היתר לתקרית שאירעה לפני שבוע ליד ראש הנקרה, ובמהלכה נפצעו ארבעה חיילי צה"ל לאחר שחצו את הגדר לתוך שטח לבנון.

בתקרית החריגה נפצעו ארבעת החיילים באורח קל-בינוני בפיצוץ שאירע במהלך פעילות בגבול הצפוני. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בנהריה. מדובר צה"ל נמסר כי הצבא מתחקר את האירוע: "צה"ל עוקב אחר ההתפתחויות וימשיך לפעול לשמירה על הביטחון בגבול הצפון".

סוכנות הידיעות הלבנונית דיווחה כי החיילים נפגעו בפיצוץ מוקש, לאחר שנכנסו לתוך שטח לבנון והיו במרחק של כ-150 מטר מגדר הגבול. על פי הדיווח, האירוע התרחש באזור הכפר לבונה. גם ערוץ אל מנאר של חיזבאללה דיווח כי הפיצוץ אירע בתוך שטח לבנון. מקור ביטחוני לבנוני שצוטט בערוץ אמר כי "נמצאו כתמי דם ליד בור בדרך לכפר לבונה באזור העיירה נקורה".