בעולם מודאגים ומגנים: "חייבים לעצור את הטבח במצרים"

בעקבות התפשטות המהומות במצרים והדיווחים על הרוגים ונפגעים רבים, בעולם מביעים דאגה עמוקה וקוראים לצדדים להפסיק מיד את האלימות. "חייבים לעצור את הטבח", קרא ראש הממשלה הטורקי ארדואן. באיחוד האירופי הפצירו לנהוג באיפוק. שר הבריאות המצרי: 56 בני אדם נהרגו ויותר מ-500 נפצעו

ההסלמה במצרים מעוררת דאגה גדולה: בשעה 17:00 הוכרז במצרים מצב חירום למשך חודש. בעולם מגנים בתוקף את מקרי האלימות הקשים בארץ הנילוס, וקוראים לכוחות הצבא הפועלים מטעם הממשלה הזמנית ולתומכי האחים המוסלמים לחדול ממעשי האלימות והמהומות שגובות קורבנות רבים בנפש. שר הבריאות המצרי הודיע כי עד כה נהרגו יותר מ-95 בני אדם ויותר מ-500 נפצעו. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים שידור ישיר מלב המהומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באיחוד האירופי הביעו דאגה גדולה עקב ההידרדרות במצב במדינה והדיווחים על האלימות קשה בקהיר, באלכסנדריה ובערים נוספות במדינה. "הדיווחים על מקרי המוות והפצועים הרבים מאוד מדאיגים", אמר מייקל מאן, דובר המשרד למדיניות חוץ של האיחוד האירופי. "אנו מתריעים ואומרים שהאלימות לא תוביל לשום פתרון וקוראים לרשויות במצרים לגלות איפוק מרבי". גם מזכ"ל האו"ם באן קי מון גינה את האלימות שבה נקטו כוחות הביטחון כדי לפנות את המפגינים בקהיר.

על פי הדיווחים שמגיעים מקהיר, בין עשרות ההרוגים במספר ערים ברחבי המדינה, יש לפחות שלושה עיתונאים, אחד מהם הוא צלם רשת סקי מייק דין שחי בירושלים שנים ארוכות.

גם בטורקיה הצטרפו לגינויים - אך כיוונו בעיקר לכוחות הצבא וקראו לממשלת מצרים שלא לנקוט בפעולות אלימות כנגד המפגינים תומכי מורסי. נשיא טורקיה עבדוללה גול התייחס היום למהומות האלימות במצרים וגינה כל אפשרות של שימוש בכוח נגד האזרחים המפגינים: "כל פעולה צבאית המופנית נגד אזרחים במצרים היא בלתי מתקבלת על הדעת", אמר גול.

דיווחים סותרים על מספר ההרוגים

ראש הממשלה הטורקי רג'פ טייפ ארדואן הגדיל לעשות וכינה את המתרחש במדינה "טבח". "אני קורא למועצת הביטחון של האו"ם ולליגה הערבית להתערב מיידית במצב במצרים ולעצור את הטבח המתחולל שם", הצהיר. גם קטאר הצטרפה לגינויים וקראה להביא לפתרון מיידי של המצב במדינה שנדמה שיצא מכלל שליטה.