חמנאי לפלסטינים: לא למו"מ עם ישראל

מנהיגה הרוחני של אירן מזהיר את הפלסטינים מחידוש השיחות עם ישראל. "המגעים יעודדו את התוקפן להגביר את תוקפנותו", טען בנאום שנשא לרגל עיד אל-פיטר והוסיף: "על העולם המוסלמי לגנות את הזאבים הציונים"

נגד המו"מ, חמנאי (AP)

מנהיגה הרוחני של אירן, האייתולה עלי חמנאי קורא לפלסטינים לא לחדש את המשא ומתן המדיני עם ישראל וטוען כי מדובר בצעד שיאלץ אותם לוותר על זכויותיהם. "התוצאה תגרום נזק לפלסטינים", טען חמנאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר חמנאי שעות ספורות לאחר שמחלקת המדינה האמריקנית אישרה כי השיחות בין ישראל לפלסטינים יתקיימו בשבוע הבא בירושלים. לדברי חמנאי, "המגעים המדיניים המתחדשים יעודדו את התוקפן (ישראל) להגביר את תוקפנותם ואת דיכוי ההתנגדות החוקית של הפלסטינים".

אך המנהיג האירני לא הסתפק בכך, וקרא פעם נוספת לעולם המוסלמי לגנות את ישראל בשל "הדיכוי הנמשך של העם הפלסטיני", כך לדבריו.

"למוסלמים ברחבי העולם אסור לסגת מהתמיכה בפלסטינים, עליהם לגנות את הדיכוי הקשה של הזאבים הציונים ושל תומכיהם ברחבי העולם", תקף חמנאי.

אירן הפכה בעשור האחרון למממנת העיקרית של המשטר הסורי, חיזבאללה וגם של חמאס בעזה. חילוקי הדעות בין ארגון הטרור העזתי לבין הרשות הפלסטינית הביאו את מנהיגי הרפובליקה האסלאמית לצאת באופן תדיר נגד כל אפשרות של חידוש השלום.

סבב השיחות הראשון, ארכיון (AP)

כזכור, סבב השיחות התחדש בחודש האחרון לאחר נתק וקיפאון מדיני שנמשך למעלה משלוש שנים. השרה ציפי לבני, יצחק מולכו וסאיב עריקאת דנו בוושינגטון בעיקר בפן הטכני של התוויית הסדר הקבע וייתכן שכעת ייגשו לסוגיות הבוערות.

בתום הסבב הראשון, הדגיש מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, כי המטרה היא להגיע להסכם בתוך 9 חודשים. כעת נראה שהצדדים ממשיכים על פי לוח הזמנים שנקבע, זאת למרות הסתייגויות של הצד הפלסטיני לבנייה ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים.