זעם בחמאס: "לא נקבל את מצרים כמתווכת בינינו לישראל"

גורם המקורב לארגון אומר לרויטרס כי אחרי החלטת בית הדין בקהיר שלפיה תוכר מעתה הזרוע הצבאית כארגון טרור, מצרים לא תתקבל עוד כמתווכת בין ישראל לחמאס. דובר הארגון: "מדובר בהחלטה פוליטית שמשרתת רק את הכיבוש"

בחמאס זועמים: גורם המקורב לארגון  אמר היום (שבת) לסוכנות הידיעות רויטרס כי מצרים לא תתקבל עוד כמתווכת מול ישראל - זאת לאחר החלטת בית המשפט בקהיר שלפיה הזרוע הצבאית תוכר מעתה כארגון טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי ההחלטה הזו של בית הדין", אמר הגורם, "לא נקבל עוד את מצרים כמתווכת בעניינים הפלסטינים-ישראלים". בעבר שימשה קהיר כדמות מפתח בתיווך בין ישראל וחמאס.

היום אסר בית המשפט בקהיר את פעילות הזרוע הצבאית של חמאס והכריז כי מדובר בארגון טרור. בחמאס דחו בתוקף את ההחלטה וטענו כי היא משרתת את ישראל.

גורמים במצרים אמרו לסוכנות הידיעות AP כי הזרוע הצבאית של חמאס לקחה חלק במתקפות האחרונות נגד כוחות הביטחון במצרים, בייחוד בחצי האי סיני. במתקפת טרור משולבת של דאע"ש בחצי האי שלשום נהרגו לפחות 27 בני אדם. למרות שדאע"ש קיבל עליו אחריות למתקפה, גורמים במצרים הפנו אצבע מאשימה גם כלפי חמאס.

עוד אומרים במצרים כי מלבד ההברחות לתוך רצועת עזה, כלי נשק שהוברחו מעזה לתוך שטח מצרים מגיעים לידי חמושים אסלאמיים שעושים בהם שימוש על מנת להילחם במשטר בקהיר ולפגוע בכוחות הביטחון. עם נפילתו של משטר מורסי החלה מצרים לפעול להשמדת מנהרות ההברחה בין עזה למצרים.

"אנו דוחים את החלטת בית המשפט", אמר דובר חמאס סאמי אבו זוהרי בעקבות הפסיקה. "מדובר בהחלטה פוליטית שמשרתת רק את הכיבוש".