דיווח: דאע"ש מודים לראשונה בתבוסה בקובאני

בווידאו שפורסם בסוכנות הידיעות "עמאק", נראים שני לוחמים של "המדינה האסלאמית" כשהם אומרים כי תקיפות כוחות הקואליציה בהובלת ארצות הברית מהוות את הסיבה העיקרית לתבוסה

אנשי ארגון "המדינה האסלאמית" מודים לראשונה כי הובסו בקרב המתמשך על העיר קובאני. בווידאו שפורסם אמש (שישי) בסוכנות הידיעות "עמאק", נראים שני לוחמי דאע"ש כשהם אומרים כי תקיפות כוחות הקואליציה בהובלת ארצות הברית מהוות את הסיבה העיקרית לתבוסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שני הכריזו גורמים כורדים רשמיים כי העיר הכורדית שבגבול סוריה-טורקיה "טוהרה מאנשי 'המדינה האסלאמית'", שבעבר השתלטו על מחציתה.

ארכיון (רויטרס)

כישלון ניסיון ההשתלטות על קובאני מהווה מכה קשה לאנשי "המדינה האסלאמית", שקיוו לניצחון מהיר וקל אך נחלו מפלה בדמות מצור תחת תקיפות מאסיביות של כוחות הקואליציה והכורדים. בתוך כך, דווח כי מאז אמש בוצעו בשטח עירק וסוריה 27 תקיפות אוויריות בהובלת ארצות הברית.

יחד עם זאת, הודיע הצבא האמריקני כי מומחה נשק כימי בדאע"ש נהרג בתקיפה אווירית של קואליציית המערב בשבוע שעבר ליד העיר מוסול שבעירק. ההרוג, אבו-מאליק, היה מהנדס נשק כימי בתקופת שלטונו של סדאם חוסיין ולאחר מכן הצטרף לאל-קאעידה.