נכשלו ניסיונות התיווך בין המשטר במצרים לאחים המוסלמים

תת מזכיר ההגנה האמריקני וויליאם ברנס, שרת החוץ של האיחוד קתרין אשטון ונציגי הליגה הערבית ניסו במהלך הימים האחרונים להביא את תומכי מורסי ואת נציגי הממשל בקהיר לנהל משא ומתן, אך מאמציהם נכשלו. תומכיו של מורסי ממשיכים במחאה וחוששים מצעדים אלימים של השלטונות

תת מזכיר המדינה עוזב בלי הישג (רויטרס)

וויליאם ברנס, המשנה למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, ניסה בימים האחרונים לפשר ולתווך בין האחים המוסלמים במצרים לבין הממשל, אך היום (ד') הוא עזב את המדינה אחרי שהשלטונות בקהיר הודיעו: "השיחות - נכשלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברנס ואנשי הצוות שלו ניהלו בימים האחרונים שיחות עם אנשי הממשל וחברי תנועת האחים המוסלמים, ביחד עם דיפלומטים נוספים שהגיעו מאירופה ונציגי הליגה הערבית, אבל על פי ההודעות משני הצדדים , המאמצים לא נשאו פרי.

נשיא מצרים הזמני עדלי מנסור אישר הבוקר שהמאמצים הדיפלומטים נכשלו ותלה את השאמה באנשי האחים המוסלמים. הוא הזהיר כי תומכיו של מורסי עלולים לשאת בתוצאות הכישלון.

אירופה תמשיך לנסות ולהחזיר את מצרים למסלול הדמוקרטי

הלילה נערכו במצרים הפגנות של האחים המוסלמים, שמאיימים להחריף את המאבק המחאה נגד המשטר. תומכיו של מורסי, שהודח מכיסא הנשיאות ב-3 ליולי, הכריזו על המשך הפגנת שבת בשני אזורים בקהיר, הפגנה שנערכת במהלך חמשת השבועות האחרונים בדרישה להחזיר את מורסי ואת התנועה לשלטון.

הרשויות במצרים טוענות שהם מאבדים את סבלנותם כלפי המפגינים ומאיימות בשימוש בכוח כדי לפנותם. מאז הדחתו של מורסי נהרגו במצרים כ-300 בני אדם ובהם 80 שנורו על ידי אנשי הביטחון ב27- ליולי.

שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון פרסמה תגובה ראשונה ושידרה אופטימיות: "אירופה תמשיך לעשות כל מה שהיא יכולה כדי לנסות ולעודד את האנשים לפתוח בדיאלוג, זה חשוב מאוד לחזור לשלטון דמוקרטי במצרים".