פעילי חיזבאללה: "סוכני מוסד עינו אותנו בניגריה"

אזרחים לבנונים שנעצרו במדינה האפריקאית בחשד לתכנון מתקפות טרור נגד יעדים מערביים, העידו בבית המשפט כי סוכני מוסד ישראלים חקרו ועינו אותם. "הם היו גסים ומגעילים, קשרו לנו את הידיים מאחורי הגב ומנעו שינה", סיפרו החשודים

פעילי חיזבאללה בלבנון, ארכיון (AP)

שני אזרחי לבנון שנשפטו בניגריה בחשד לחברות בארגון הטרור חיזבאללה, טענו אתמול (ב') בפני בית המשפט כי סוכני מוסד ישראלים עינו אותם באכזריות לאחר מעצרם - כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשודים, מוסטפא פוואז ועבדאללה תהיני, נעצרו בחודש מאי לאחר חשיפת בעקבות חשיפתו של מחסן נשק בעיר קאנו שבצפון ניגריה. יחד איתם נעצר חשוד נוסף, טלאל אחמד רודה, והשלושה הואשמו בתכנון מתקפות טרור נגד מטרות מערביות וישראליות בניגריה, אך דחו את הטענות נגדם.

פוואז העיד ואמר כי לאחר מעצרו בבירה אבוג'ה, אחד מאנשי הביטחון אמר לו שחבר אירופאי רוצה לשאול אותו מספר שאלות. "נלקחתי לחדר החקירות שם פגשתי שלושה אנשים, שאחד מהם הזדהה כסוכן מוסד ישראלי. הם היו גסים ומגעילים", אמר החשוד לשופט.

"במשך 14 ימי חקירה פגשתי שישה סוכני מוסד שחקרו אותי בערבית. ביקשתי לדבר באנגלית אך הם סירבו, רובם היו חלשים באנגלית, הם לא היו אירופאים. הם אזקו את הידיים שלי מאחורי הגב ונשארתי כך זמן רב. איבדתי את הספירה מפני שהם לא אפשרו לי לישון במשך מספר ימים. הם שאלו אם יש לי כלי נשק באבוג'ה, אם ביקשו ממני לקיים מבצעים בניגריה או בכל מקום אחר בעולם", אמר פוואז והוסיף כי אף גורם ניגרי לא היה נוכח בחקירתו.

החשוד המשיך וסיפר: "הם שאלו אותו על קשרים עם חיזבאללה, אך התמקדו בעיקר בלבנון - האם אני יודע על כלי נשק שמאוחסנים בדרום לבנון, האם אני מכיר אנשים שאומנו על ידי חיזבאללה". החשוד השני הודה בפני בית המשפט כי היה חבר בעבר בחיזבאללה, אך הצהיר כי הוא כבר לא משתייך לארגון. עוד סיפר כי התמוטט לאחר שהסוכנים לא אפשרו לו לישון במשך כחמישה ימים. "היה לי קל לזהות אותם כישראלים בגלל המבטא, כי אנחנו שכנים", אמר.