"האמריקנים הפילו את ממשל מורסי"

ארגון הטרור אל קעידה טוען שקנוניה של ארה"ב, צבא מצרים, הנוצרים הקופטים והכסף מהמפרץ הפרסי הוביל להדחתו של נשיא מצרים מורסי. "הכנסייה הקופטית תמכה כי היא רוצה להקים מדינה עצמאית בדרום מצרים", האשים מנהיג אל קעידה איימן אל זווהירי

מנהיג אל קעידה אל זווהירי (AP)

מנהיג אל קעידה איימן אל זווהירי מאשים את ארה"ב בקשירת קשר להדחתו של נשיא מצרים מוחמד מורסי. בקלטת שמע שפירסם בפורומים אסלאמיים באינטרנט, אל זווהירי אמר כי ארה"ב זממה יחד עם הצבא המצרי, החילונים והנוצרים להפיל את הממשל של מורסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צלבנים, חילונים, הצבא שמושפע על ידי ארצות הברית והכסף ממדינות המפרץ כולם קשרו קשר להפיל את המשטר של מוחמד מורסי". אל זווהירי, שהוא בעצמו ממוצא מצרי, האשים את הכנסיה הקופטית בתמיכה בהפיכה כדי להקים מדינה נוצרית עצמאית בדרום מצרים.

אלו הדברים הראשונים שמפרסם מנהיג ארגון הטרור מאז הדחתו של מורסי בידי הצבא המצרי. במקביל, נמשכות כל העת הפגנות התמיכה בנשיא המודח, כשגם הלילה כיכר תחריר בקהיר הייתה מלאה בתומכיו שקראו לצבא להחזיר את הנשיא לשלטון.

בשבוע הבא: ארה"ב תסגור שגרירויות במזה"ת

ארגון אל קעידה עצמו, למרות המכות הקשות שספג מידי המערב - כולל חיסול המנהיג אוסאמה בן לאדן, שוב מאיים לפגוע במערב. ארצות הברית הכריזה על כוננות טרור בשגרירויות במזרח התיכון, כולל השגרירות בתל אביב. מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה הודעה שעל פיה כמה שגרירויות אמריקניות במזרח התיכון יהיו סגורות ביום ראשון הקרוב מטעמי זהירות בעקבות איומים שהגיעו מצד ארגונים הקשורים לאל קעידה.

השגרירויות האמריקניות שייסגרו ביום ראשון: אבו-דאבי, בגדד, קהיר, בחריין, ירדן, כווית, לוב, עומאן, קטאר, ערב הסעודית, תימן, אפגניסטן, בנגלדש, וכאמור - ישראל. דוברת מחלקת המדינה מארי הארף דיווחה כי "מתוך זהירות ודאגה לעובדינו ולאורחים, המידע מסמן כי עלינו לנקוט בצעדים זהירים בנושא".

גורמים בארה"ב אמרו כי המקור לאיומים הוא בארגונים הקשורים לאל-קאעידה, המנסים לפגוע במוצבים דיפלומטיים של ארצות הברית בעולם. גם בריטניה הודיעה כי תנהג צעדי מניעה ביום ראשון - ותסגור את השגרירות הבריטית בצנעא בירת תימן, ובמקביל משרד החוץ בלונדון הוציא אזהרה לאזרחיו שלא להגיע למדינה.