מתקפת טרור משולבת בסיני: לפחות 27 נהרגו בסדרת פיגועים

לפחות 27 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו במתקפה משולבת של איסלאמיסטים מארגון דאע"ש המצרי במספר מוקדים בצפון האי סיני: מכונית תופת התפוצצה סמוך לבסיס צבאי, פצצות מרגמה הושלכו והביאו לקריסת בניינים שיושביהם נלכדו תחת ההריסות. במדינה מעריכים שמספר ההרוגים עלול לעלות. הממשל האמריקני גינה את ההתקפות

מתקפה משולבת בסיני. ארכיון (רויטרס)

מתקפת טרור משולבת בצפון סיני גבתה את חייהם של עשרות: חמושים איסלאמיסטים תקפו הערב (חמישי) למעלה מ-12 בנייני משטרה וצבא במספר מוקדים בצפון חצי האי המצרי. שלוחת ארגון דאע"ש במצרים לקחה אחריות לאירועים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במתקפה המשולבת נהרגו למעלה מ-27 בני אדם ונפצעו 36, בהם קצין צבא בכיר וגם אזרחים. המתקפה, כך מדווחות רשתות התקשורת במדינה, כללה שימוש במכונית תופת ופצצות מרגמה שנורו לעבר תחנות משטרה ועמדות בידוק של צבא מצרים באל-עריש, שייח' זוואיד ורפיח המצרית. במתקפה נוספת בעיר סואץ נהרג קצין משטרה מצרי.

על פי הדיווחים, נעשה שימוש במכונית תופת אחת לפחות שהתפוצצה סמוך לבסיס צבאי ופצצות מרגמה נורו על מלון, תחנת משטרה ויותר מ-12 תחנות בידוק משטרתיות. פיצוצים עזים נשמעו ברחבי העיר אל-עריש, שהביאו גם להתפוצצות של חלונות וזגוגיות.

צבא מצרים על הכוונת של הטרוריסטים (רויטרס)

גורמים רשמיים במצרים מעריכים כי מספר ההרוגים צפוי לעלות, לאור הנזק שנגרם מהשלכת פצצות המרגמה על בניינים בתוך בסיסים צבאיים בצפון סיני - מה שגרם להתמוטטותם ולכך שאנשים נקברו תחת ההריסות.

במצרים מעריכים כי האחראים לביצוע מתקפת הטרור הערב הוא ארגון אנסר בית אל-מקדס, המסונף לארגון דאע"ש, שביצע בשנים האחרונות מספר מתקפות קטלניות על מעוזי שלטון מצריים בסיני, לאחר הדחתו של הנשיא ואיש האחים המוסלמים, מוחמד מורסי.

מחלקת המדינה האמריקנית גינתה את המתקפות על חצי האי סיני. "אנו עומדים איתנים בתמיכתנו בממשלה המצרית ובמאמציה להילחם בטרור, כחלק מהשותפות האסטרטגית ביננו", נמסר בהודעת הגינוי.