תומכי מורסי הפגינו ליד בסיס הצבא

ההפגנות במצרים נמשכות: במהלך הלילה צעדו תומכיו של הנשיא המודח מוחמד מורסי לעבר בסיס של המודיעין הצבאי בקהיר, זאת על אף אזהרותיו של הצבא. יחד עם זאת, לא דווח על התנגשויות אלימות בין כוחות הביטחון במדינה למפגינים. שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון צפויה להגיע למדינה בכדי להביא להפגת המתיחות

המהומות במצרים נמשכות על רקע פעולות הצבא להשבת הסדר לרחובות. במהלך הלילה (א') צעדו כמה אלפים מתומכיו של הנשיא המודח מורסי לעבר בסיס המודיעין הצבאי בקהיר, זאת על אף אזהרות הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלטונות הצבא הודיעו אמש כי יינקטו יד קשה כלפי המפגינים במקרים של הפרות סדר. יחד עם זאת, לא דווח הלילה על התנגשויות אלימות בין אזרחים שלקחו חלק במחאה, לבין כוחות הצבא.

על רקע המהומות במדינה, במערב ממשיכים לעקוב בדאגה אחר פעולות השלטון. לאחר שאתמול קרא שר החוץ האמריקני ג'ון קרי לכל הצדדים לנהוג באיפוק, צפויה שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון להגיע לארץ הנילוס בשעות הצהריים בניסיון להביא להרגעת הרוחות.

הפגנות למען מורסי, ארכיון (רויטרס)

"לא ניסוג מהדרישה לשחרור מורסי"

המפגינים למען שחרורו של מורסי ממשיכים להביע את מחאתם בהפגנות בקהיר ובערים רבות אחרות ברחבי מצרים. לאחר סוף השבוע הסוער במדינה, יצאו אתמול שוב המוחים לרחובות וטענו כי להם שום כוונה לסגת.

"לא ניסוג מדרישותינו לשחרר את מורסי", זעקו המפגינים והצהירו כי הם דוחים את האיומים מכיוונו של שר הפנים המצרי מוחמד איברהים, לפיהם כל תומכי האחים המוסלמים יפונו מרחובות מצרים.

הביע דאגה. מזכיר המדינה קרי (AP)

"מאות ואלפי גברים, נשים וילדים התאספו למחאה נגד השלטון ובעד מורסי. כל אלה ימשיכו במחאה ומספר התומכים בעמדותינו רק יילך ויגדל מדי יום", הבהיר דובר האחים המוסלמים ג'יהאד אל-חדאד. "אזרחי מצרים הולכים ומבינים את הסכנה שבהמשך השלטון הצבאי ולכן חשוב שנפגין ונמחה", הוסיף. "זה ייקח שבועות, חודשים ואולי אפילו יותר משנה - אנחנו לא ננטוש את המאבק הזה".

המהומות במצרים, בסוף השבוע (AP)


הנשיא המצרי המודח נשלח למעצר של 15 ימים, שבסופו הוא אמור להיות מועבר לבית הכלא "טורה", בו מצא גם הנשיא לשעבר חוסני מובארק. מורסי מואשם ברצח, חטיפת חיילים ושיתוף פעולה עם ארגון חמאס.