קייטנת חמאס: נערים בשירות הטרור

ברצועת עזה השלים החמאס מחזור אימונים צבאיים של 15 אלף נערים. זו הפעם הראשונה שהארגון מכשיר בני נוער לקראת השתלבותם בצבא העממי החדש שהוא מקים מאז תום מבצע "צוק איתן". כך זה נראה

חמאס מכשיר את הדור הבא: 15 אלף צעירים בגילאי 12-21 עברו עשרה ימי אימונים צבאיים בכל רחבי רצועת עזה. המטרה: להגדיל את מצבת הלוחמים לעתיד בשורות עז-א דין אל קסאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ה"גדנ"ע" של חמאס נקרא "חלוצי השחרור". התרגולות כללו ירי בנשק חם, קריאת מפות, עזרה ראשונה וגם - אימונים בחטיפת חיילים. כל זה במסגרת המהלך הרחב יותר שנפתח בעקבות מבצע "צוק איתן" להקים צבא עממי, מעין מיליציה של אנשי מילואים לעיבוי השורות בעת מלחמה.

"לשחרר את פלסטין" (רויטרס)

"אנחנו משתתפים במחנה האימונים כדי שנדע איך להילחם באויב הציוני, איך להחזיר לעצמנו את ארץ האבות פלסטין", אמר אחד הילדים המשתתפים באימונים, כשצבעים שחורים על פניו. ילד אחר סיפר כי "מכשירים אותך להיות לוחם ג'יהאד למען אללה, כדי לשחרר את פלסטין מטומאת הכיבוש הציוני, וכדי שנהיה מוכנים לתוכנית השחרור הקרב ובא, בעזרת אללה".

"חלוצי השחרור" של חמאס (רויטרס)

המצוקה הכספית של חמאס והמערבולת הפנימית בצמרת הארגון אינם מונעים, כך נראה, השקעה ניכרת במגמת התעצמות נוספת. הנוער העזתי מתחנך על הקוראן והרובה, וההבטחה שפני חמאס, גם כשהוא שומר כרגע על שקט, לעימות עתידי נוסף.