לבנון נאבקת על התיירות: "לא מסוכן פה"

זליגת הלחימה מסוריה משפיעה על התיירות הלבנונית. בעלי בתי הקפה, המועדונים והמלונות מדווחים על חנויות וחדרי לינה, שבעבר שקקו חיים, ריקים מאדם. כעת יוצא משרד התיירות הלבנוני בקמפיין חדש להחזרת התיירים למדינה

בשיא עונת התיירות, במה שהיו פעם השעות העמוסות ביותר ביום, המסעדה הצרפתית בכפר הנופש אליי בלבנון, ריקה מאדם. בעלי הבית מספרים כי העסקים בירידה, בתי הקפה הססגוניים מסביבם נסגרים אחד אחרי השני והסיבה ברורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוב התיירים שמגיעים לנפוש בלבנון, מגיעים ממדינות המפרץ הפרסי ומאירופה. אחרי שבשנה האחרונה הלחימה בסוריה זלגה גם אל אדמת לבנון, מדינות רבות הזהירו את האזרחים שלהן מפני נסיעה לא הכרחית ללבנון. במשרד התיירות מדווחים על ירידה של 40% בכמות המבקרים- נתונים עגומים במיוחד לאור זאת שרבע מהכנסות המדינה הן מתיירות.

"הבעיה הכי גדולה שלי היא שאני צריך לשכנע את העולם שלבנון לא מתנהלת על פי חוקי הג'ונגל", אמר שר התיירות הלבנוני, פאדי עאבוד, "המצב הביטחוני נמצא תחת שליטה והגיהינום לא שורר כאן. מדובר בעבודה לא פשוטה, מאחר ובאירופה התיירים נמצאים תחת הרושם שדמשק היא הדלת השכנה לביירות וכי האש בסוריה יכולה להגיע ללבנון. זה לא המצב".

במשרד התיירות הלבנוני לא מסתפקים רק בהצהרות. לאחרונה החל קמפיין שיווק מסיבי הקורא לתיירים לבוא על אף הסיכונים. בסרטון אחר, גם הוא מטעם משרד התיירות, מודגשת אווירת הפתיחות והרוח הצעירה בלבנון. בעלי מועדוני הלילה הסוערים של ביירות חוששים כי סצנת הבילויים שכל כך אופיינית לעיר מצטמצמת משמעותית.

עכשיו, בלבנון למודת הקרבות, מתנהל הקרב להצלת העסקים והכלכלה מפני נפילה. מסעדות ממשיכות להיבנות כך גם מועדונים ומלונות. בימים אלה זה אולי נראה קצת כמו השקעה מוזרה אך מי שראה את לבנון מתאוששת גם בעבר מקווה שהתיירים ישובו בהמוניהם ואיתם גם המזומנים.