עריקאת: "נמשיך לעבוד לשחרור כל האסירים הפוליטיים שלנו"

ברשות הפלסטינית מברכים על החלטת הממשלה לשחרר 104 אסירים כצעד להתחלת השיחות. "נשארו רק כמה עשרות אסירים בבתי הכלא, צריך לסגור את התיק", אמר ג'יבריל רג'וב בראיון לחדשות 2. עריקאת: "להתחיל שלב חדש של צדק"

כיצד רואים בצד הפלסטיני את ההחלטה על שחרור האסירים? בכיר הרשות הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, התייחס היום (א') בראיון ל"שש עם עודד בן עמי" להחלטת הממשלה לשחרר 104 אסירים ביטחוניים. "נשארו רק כמה עשרות אסירים בבתי הכלא. זה טוב לנו וטוב לכם לשנות את האווירה ולסגור את התיק", אמר רג'וב. גם הממונה על המשא ומתן ברשות הפלסטינית התייחס להחלטה וקרא: "נמשיך לעבוד לשחרור כל האסירים הפוליטיים שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני וכל חבריי תמכנו בהסכם אוסלו ואפשרנו להנהגה הפלסטינית להעביר את ההסכם", הוסיף בכיר הרשות הפלסטינית, "גם הפעם נעזור לאבו מאזן. עניין האסירים שלפני אוסלו היה צריך להיפתר כבר. חבל שהם נשארו עד עכשיו בכלא".

לדבריו, לא חשוב מהיכן האסירים באו ומה עשו. "לפני אוסלו הכל היה מותר" , ציין רג'וב, "אז צריך לסגור את התיק. זה כבר קרה, עכשיו יש קשיים לממשלת ישראל וגם לאבו מאזן. עניין האסירים חשוב לדעת הקהל ולמשפחות האסירים. יש פה הזדמנות".

"חמאס התחייבו לא ללכת לשפיכות דמים" 

בנוגע לאפשרות כי חמאס ינסה לחבל בתהליך השלום על ידי הסלמה במצב הביטחוני, אמר רג'וב כי הארגון התחייב להימנע מכך. "חמאס נתנו התחייבות למצרים וגם לאבו מאזן, שלא ישתמשו בשפיכות דמים על מנת לטרפד את תהליך השלום. זאת תעמולה. אני יכול להרגיע את תושבי מדינת ישראל. חמאס לא יטרפד את התהליך".

"לפני אוסלו הכל היה מותר", רג'וב (רויטרס)

הממונה על המו"מ ברשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, בירך על ההחלטה לקראת חידוש השיחות עם ישראל ביום שלישי. "אנו מברכים על החלטתה של ממשלת ישראל לשחרר את האסירים", אמר עריקאת לסוכנות ידיעות הצרפתית. "אנו רואים בכך צעד חשוב ומקווים שנוכל לנצל את ההזדמנות שניתנה בזכות מאמציו של הממשל האמריקני".

הממונה על המשא ומתן קרא לישראל לנצל את ההזדמנות שיצר המזכיר האמריקני ג'ון קרי, לקראת חידוש המשא ומתן. "יש לשים קץ לעשרות שנים של כיבוש וגלות, ולהתחיל שלב חדש של צדק, חירות ושלום על ישראל , פלסטין ושאר האזור".

סוגיית שחרור האסירים - הסיקור המלא:

נתניהו: "מבין ללב המשפחות, אבל דרושות החלטות קשות לטובת המדינה"

רה"מ במכתב לציבור: "ראשי ממשלה נדרשים להחלטות מנוגדות לדעת הקהל"

בנט נגד שחרור האסירים: "אות קלון למדינה"

ח"כ מירי רגב: "קלף המו"מ יוצר טרור ותקווה לרוצחים"

המשפחות השכולות מפגינות: "נתניהו מעודד טרור"

רה"מ ביקש: שחרור פולארד תמורת אסירים