מתכוננים למשפט ראווה במצרים: "מורסי נחקר מדי יום"

כלי תקשורת במצרים מדווחים כי הצבא חוקר מדיי יום את הנשיא המודח, שנמצא בצום, במשך 5 שעות. המטרה: להעמידו לדין בסופו של דבר באשמת מסירת סודות מדינה לאנשי מפלגתו ולחמאס במשפט ראווה

הצבא חוקר מדי יום את הנשיא המודח מורסי, הנתון בצום, במשך 5 שעות. כך מדווחים היום (ש') כלי תקשורת במצרים. בצבא מצרים מתכוונים להעמיד לדין את הנשיא לשעבר באשמת מסירת סודות מדינה לאנשי מפלגתו, האחים המוסלמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה הקרב המאסף של האחים המוסלמים. תומכי מורסי שיצאו לרחובות נאבקים בניסיון לשלוח את מורסי לכלא, והצבא מנגד נאבק בכל הכוח. יש דיווחים סותרים במצרים על מספרי ההרוגים בעימותים, אך ככל הנראה מדובר בעשרות הרוגים ומאות פצועים.

מוקדם יותר האשים שר החוץ המצרי מוחמד איבראהים את האחים המוסלמים בהצתת העימותים. במסיבת עיתונאים הכחיש השר את הדיווחים כי צבא מצרים פתח באש חיה והביא לקציר הדמים במדינה.

תומכי מורסי זועמים על האישומים (רויטרס)

לפי דיווח ברשת אל-ערבייה במסיבת העיתונאים הבטיח השר: "בקרוב נתמודד עם תומכיו של מורסי". לאור מחאתם של האחים המוסלמים על הכוונה להאשים את מורסי גם בהרג אסירים ואנשי כוחות ביטחון במדינה, הבהיר איבראהים הוסיף כי המהלכים בהם ינקטו יתבססו על החלטותיו של התובע הכללי.

"מקווים שלא יהיו אבדות נוספות"

"בעזרת אללה אנו מקווים כי המשבר יסתיים בצורה שלא תגרום לאבדות נוספות", אמר שר הפנים, "אבל זה חייב להסתיים". ביום חמישי האחרון הציבה הממשלה הזמנית אולטימטום לאחים המוסלמים וקראה להם להצטרף תוך 48 שעות להסכם פיוס פוליטי. אנו מקווים שהם יתעשתו ויצטרפו להליך הפוליטי", ציין בדבריו השר המצרי.

מצרים: "מקווים שהמשבר יסתיים" (רויטרס)

הוא הדגיש כי יש שיתוף פעולה מלא בין הצבא לכוחות הביטחון בפיזור ההפגנות. "נערכות עדיין פגישות כדי לקבוע את העיתוי המתאים להוציא אל הפועל את התוכנית, בהתאם לתלונות שהועברו אל התובע ע"י המפגינים בגין הפרת החוק". השר הוסיף כי הנשיא המודח מורסי צפוי להיות מועבר אל אותו מתקן כליאה בו מוחזק גם הנשיא המודח מובארק.

במקביל, בעוד העימותים נמשכים, מדווחים כלי תקשורת במדינה כי צבא מצרים פתח במבצע נגד הטרור בחצי האי סיני. בעיתון אל-אהראם דווח כי המבצע, שתוכנן מזה זמן, זכה לכינוי: "סופה במדבר" והוא צפוי להימשך 48 שעות. מטרתה של הפעולה היא עצירתם של חמושים קיצוניים וחסימת בסיסיהם בהרים כדי לסיים את פעילות הטרור שמציפה את אזור צפון ומרכז סיני.