הושגה הסכמה על חקירת השימוש בנשק כימי בסוריה

לאחר שהשבוע הגיעו נציגי האו"ם לדמשק, לדיון עם בכירים במשטר אסד, הצליחו הצדדים להגיע להבנות בנושא חקירת השימוש בנשק הכימי. "הדיונים היו מקיפים ומועילים והובילו להסכמה", נמסר בהצהרה מטעם האו"ם

השימוש בנשק כימי ייחקר (רויטרס)

סוריה והאו"ם הגיעו להסכמה בנוגע לחקירת השימוש בנשק כימי במהלך מלחמת האזרחים במדינה, כך נמסר היום (ש') בהודעה מטעם האו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההסכמה הושגה לאחר ששתי משלחות של האו"ם הגיעו השבוע לדמשק וערכו שיחות עם שר החוץ וואליד אל-מועלם ועם סגן ראש הממשלה. "הדיונים היו מקיפים ומועילים והובילו להסכמה בנוגע לאופן שבו עלינו להתקדם", נמסר בהצהרה מטעם האו"ם, מבלי לפרט.

התקרית העיקרית העומדת במרכז החקירה היא שימוש בנשק כימי בלחימה בעיירה חאן אל-עסאל בצפון המדינה ב-19 במרס. ארצות הברית, בריטניה וצרפת מאשימות כי משאר אסד הוא שעשה שימוש בנשק כימי בקרב, אך ברוסיה אומרים כי יש בידיהם הוכחות דווקא לשימוש של המורדים בגז סארין.

האופוזיציה: חשפנו מאות קברים של לוחמי חיזבאללה

הקברים שנחשפו בסוריה (א-נהאר)
בתוך כך הודיעה השבוע האופוזיציה בסוריה כי חשפה מאות קברים של לוחמי חיזבאללה שנהרגו בקרבות נגד כוחות המורדים בעת האחרונה. לדבריו, מרבית הקברים נחשפו בשבועות האחרונים סמוך לכפר רבלה, בגבול סוריה-לבנון.

על פי הדיווח, מדובר בניסיון של חיזבאללה להסתיר את מספר ההרוגים האמיתי לכוחותיו, תוך הונאה של משפחות הקורבנות ושל דעת הקהל הלבנונית. רזלאן הוסיף כי חיזבאללה משאיר את אנשיו קבורים בסוריה למשך מספר חודשים, ולאחר מכן מעביר מעת לעת לקבורה בלבנון גופות בודדות, תוך זיוף תאריך המוות.