הצבא המצרי באולטימטום לאחים המוסלמים: "חתמו על הסכם פיוס עד ראשון"

גורם בכיר בצבא מצרים קרא לאחים המוסלמים לחתום על הסכם פיוס פוליטי תוך 48 שעות. "לא ניזום כל מהלך אבל בהחלט נפעל בחומרה נגד הקריאות לאלימות או טרור", אמר הגורם. במקביל, 2 חיילים מצרים נורו למוות בצפון סיני

אולטימטום נוסף של הצבא המצרי (רויטרס)

הצבא המצרי נתן לתנועת האחים המוסלמים אולטימאטום - עד יום ראשון לחתום על הסכם פיוס. כך אמר בכיר בצבא היום (ה'), לאחר ששוגר איום ברור לתנועה כי בכוונת הצבא המצרי לנקוט בטקטיקות קשות יותר. במקביל, שני חיילים מצרים נהרגו וארבעה נפצעו לאחר שאש נפתחה לעברם בצפון סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא ניזום כל מהלך, אבל בהחלט נפעל בחומרה נגד הקריאות לאלימות או טרור מכיוונם של מנהיגי האחים המוסלמים או תומכיהם", אמר הגורם והדגיש כי יש לתנועה 48 שעות להיענות לקריאה.

כשברקע האולטימאטום האלימות בחצי האי סיני נמשכת. אש נפתחה לעבר חיילים שעמדו במחסום סמוך לשייח' זוויד. החמושים תקפו גם ארבעה אתרים צבאיים בשייח' זוויד, סמוך לגבול עם ישראל ועזה.

לאור ההתפתחויות בבית הלבן ביקשו מצבא מצרים לשמור על "מקסימום איפוק" ולמנוע עימותים בתומכים ומתנגדים. "אנו מודאגים מכל רטוריקה שעלולה להצית להבות", אמר דובר הבית הלבן.

מוקדם יותר הצהירו בצבא המצרי כי בכוונתם לשנות את האסטרטגיה להתמודדות בטרור ובאלימות, לאחר ההפגנות הצפויות מחר. בהצהרה שפורסמה בפייסבוק הודיע הצבא כי הוא מכן להפנות את נשקו אל עבר כל מי שיהיה מעורב באלימות או בטרור.