מצרים מחמירה את המגבלות על עזה: מחסור בדלק והפסד של מליונים לתושבי הרצועה

הממשל המצרי החליט להחמיר את המגבלות על רצועת עזה כדי לבלום את מעבר הנשקים והטרור לסיני, לדבריו. בינתיים התנאים ברצועה, שהייתה רגילה עד כה לקבל אספקת דלק ואוכל ממצרים, הולכים ומחמירים. "זה הולך והופך לגרוע יותר בכל יום", אמר תושב עזה

מצב תושבי הרצועה מחמיר (AP)

הרעת התנאים לתושבי רצועת עזה? הממשל המצרי החדש הודיע על מגבלות חדשות למעבר בין הרצועה לרפיח. המגבלות החדשות הן הקשוחות ביותר שנרשמו בשנים האחרונות, ומטרתן היא להפסיק את ההברחות, לבלום את המנהרות ולעצור את רוב מעבר הנוסעים. אלא שבפועל הצעד יביא להפסדים של מיליוני דולרים עבור חלק מתושבי עזה.

צבא מצרים טען אמנם שההגבלות על רצועת עזה הן חלק מהמבצע להגברת הביטחון בסיני, והסבירו שהמהלכים לא נועדו לפגוע בהנהגת החמאס. ברצועת עזה לא מקבלים את דבריו הממשל החדש וטוענים שהמגבלות אכזריות וחמורות בהרבה מאלו שהפעילו מורסי ומשטר האחים המוסלמים, ואפילו מאלה של חוסני מובראק.

"זה הולך והופך לגרוע יותר בכל יום" אמר חאלד ג'רדה, נהג מונית תושב רצועת עזה לסוכנות הידיעות AP, בשעה שעמדבפקק תנועה בכניסה לתחנת דלק שלא מצליחה לספק את דרישת התושבים. "אפילו בימים שבהם מובראק היה נשיא, הדלק עבר דרך המנהרות, עכשיו, זה נפסק".