דיווח: מאות קברים של אנשי חיזבאללה התגלו בסוריה

האם ארגון חיזבאללה מסתיר את ההרוגים שספג במלחמת האזרחים בסוריה? חבר במועצה הלאומית הסורית אומר היום כי בעת האחרונה נחשפו ברחבי סוריה מאות קברים של אנשי חיזבאללה. לדבריו, הדבר נועד להונות את דעת הקהל בלבנון

הקברים שנחשפו בסוריה (א-נהאר)

האופוזיציה הסורית טוענת כי חשפה בשטח סוריה מאות קברים של לוחמי חיזבאללה שנהרגו בקרבות נגד כוחות המורדים בעת האחרונה. מואייד רזלאן, חבר הנהגת "המועצה הלאומית הסורית" (ארגון הגג של האופוזיציה הסורית), סיפר כי קברים של אנשי חיזבאללה נחשפו בשבועות האחרונים סמוך לכפר רבלה - בגבול סוריה-לבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, בעיירה אלקוסייר, קברים נוספים של אנשי חיזבאללה נחשפו גם באזור העיר חלב ובסך הכל נאמד מספרם בכמה מאות. על הקברים צוינו שמות ההרוגים, דבר שמאפשר את זיהויים. עוד דווח כי מדובר בשמות אופייניים לבני העדה השיעית, אליה משתייכים אנשי הארגון.

"מאות קברים נחשפו בסוריה" (א-נהאר)

לדברי רזלאן, מדובר בניסיון של חיזבאללה להסתיר את מספר ההרוגים האמיתי לכוחותיו, תוך הונאה של משפחות הקורבנות ושל דעת הקהל הלבנונית. רזלאן הוסיף כי חיזבאללה משאיר את אנשיו קבורים בסוריה למשך מספר חודשים, ולאחר מכן מעביר מעת לעת לקבורה בלבנון גופות בודדות, תוך זיוף תאריך המוות.

התנהלות חיזבאללה נועדה למנוע את התגברות הביקורת בלבנון על מעורבות הארגון במלחמת האזרחים בסוריה, ובייחוד ביקורת מצד משפחות הקורבנות.