בת ה-11 מתימן מסעירה את הרשת: "לא אתחתן, עדיף להתאבד"

בסרטון שמתפשט בעולם מצולמת ילדה תימניה שנותנת מונולוג ארוך ומרגש. היא זועמת על כוונת הוריה לחתן אותה בגיל כה צעיר בשביל כסף. "הרסתם לי את החלומות, הרסתם לגמרי", אמרה וזכתה למיליוני צפיות. צפו

ילדה בת 11 בשם נדה אל אהדל מעיר קטנה בתימן מסעירה את הרשת, לאחר שדיברה לעיני המצלמה על התופעה הקשה של מכירת ילדות לחתונה לגברים מבוגרים במדינתה. "ככה לא יהיו לי חיים, לא יהיה לי חינוך. אין להם שום רחמים בלב? עדיף לי למות. יותר טוב לי למות ולא לחיות. הם איימו שיהרגו אותי אם אלך לדוד שלי", סיפרה בסרטון שזכה למיליוני צפיות בארץ ובעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התיעוד מביא פתח לתעשייה של מכירת ילדות קטנות בתימן, וגם בארצות ערביות נוספות. "אני לא יכולה לחיות איתם", סיפרה הילדה למצלמה. "מספיק, אני הולכת לגור עם דוד שלי. מה עם התמימות והילדות? מה הילדים אשמים שאתם מחתנים אותם ככה?

"למשל אני עכשיו הצלחתי לפתור את הבעיה שלי, אבל יש ילדים תמימים שלא מסוגלים לפתור לעצמם את הבעיות. הם עלולים למות, או להתאבד. או לעשות מה שעולה להם בראש. הם רק ילדים, מה הם יודעים?".

היא המשיכה לספר כי היא ממש לא הילדה היחידה שעוברת חוויה כזאת. "זה יכול לקרות לכל ילד", אמרה. "יש הרבה אנשים שזה קרה להם. יש ילדים שהחליטו להשליך את עצמם לים והם מתים עכשיו. אז איפה התמימות כאן? התמימות איננה. אני גם דיווחתי למשטרה על אמא שלי. אמרתי להם שאני בת 11 ושהיא רוצה לחתן אותי".

הילדה ציינה כי כשאחותה של אמה הייתה בת 14, היא החזיקה מעמד שנה אחת עם בעלה. "היא שפכה בנזין על עצמה, הציתה את עצמה ומתה", סיפרה. "הוא היה מכה אותה בשלשלאות ברזל ומשתכר. אז זה יעשה אתכם שמחים שאני אתחתן?! רק ככה תהיו מאושרים?! הרסתם לי את החלומות. הרסתם לגמרי".