"החיזבאללה יתגבר על הקשיים"

עם סיום ארוחת האיפטאר המסיימת את צום הרמדאן, התראיין נסראללה לטלוויזיה בלבנון ואמר כי ישראל תחשוב אלף פעם לפני שהיא תחליט לתקוף בלבנון: "ההתנגדות בלבנון חזקה וזוכה לתמיכה עממית. זה רצון העם, הצלחנו מאז הקמת הארגון לפגוע בכל המזימות הישראליות והאמריקניות, וכעת מנסים לפגוע בנו בדרכים חדשות"

האדמה בוערת? נסראללה והפיצוץ בביירות (רויטרס)

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסארללה מנסה לכוון מחדש את האש לעבר ישראל, לאור מעורבות הארגון בסוריה. בראיון לרשת הטלוויזיה של הארגון אומר נסראללה כי הוא הצליח לנצח את ישראל בכל העימותים נגדו, וכעת - "אנו נכנסים לשלב חדש בו מנסים לפגוע בנו בצורות שונות. אנו נתגבר על זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו לא טענו אף לא לרגע אחד שיש לנו נשק ויכולות צבאיות כמו שיש לאויב הישראלי", אמר נסראללה בראיון לרשת אל-מנאר של חיזבאללה לרגל חודש הרמדאן. "במלחמת תמוז (מלחמת לבנון השנייה) נוצר איזון הרתעה בין לבנון וישראל. הגענו לשלב בו יש גם איזון בפחד, בהרתעה ובהתראה".

"ישראל תחשוב אלף פעם לפני שהיא מחליטה לתקוף את לבנון. ההתנגדות הלבנונית הינה חזקה וזוכה לאהבה ותמיכה עממית ואי אפשר לשבור אותה בקלות כמו שחשבו בישראל שאפשר לעשות. ישראל נכשלה, וזאת משום שההתנגדות איננה רק ארגון אלא תוצאה של רצון העם. כאשר קיימת בלבנון התנגדות פעילה ורצינית מן הטבעי שישראל תמיד תרצה לפגוע בה. ישראל יודעת שהיא לא יכולה לתקוף את לבנון מבלי שהיא תשלם מחיר כבד על כך".

בהתייחסו לפיצוץ ברובע דאחייה בביירות, מחוז החיזבאללה, האשים נסראללה את ישראל באחריות לפיצוצים: "חיזבאללה הצליח מאז הוקם בשנת 1982 לפגוע בכל המזימות והמטרות הישראליות והאמריקניות החל משנת 1993, 1996 בענבי זעם וכלה ב-2006 במלחמת לבנון אז הצלחנו לנצח את האויב. כעת, אנו נכנסים לשלב חדש בו מנסים לפגוע בהתנגדות בצורות שונות. אנו מסוגלים ויכולים להתגבר על כל הקשיים גם בתקופה החדשה הזו".